Eylül 20, 2023

Son Dakika: DeFi Platformu Balancer Hacklendi, İşte Bilinenler!


Ethereum (ETH) blok zincirinde otomatik bir piyasa yapıcı olan Balancer (BAL), bir frontend saldırısına maruz kalan en son merkezi olmayan finans protokolü haline geldi.

Platform tarafından yayınlanan bir X gönderisine göre, sorun “soruşturma altında”.

Konuyla ilgili başka bir ayrıntı verilmemekle birlikte, Balancer’ın arkasındaki ekip kullanıcıları “bir sonraki duyuruya kadar” protokolün web sitesiyle etkileşime girmekten kaçınmaya çağırdı.

Bir blok zinciri araştırmacısı ZachXBT’ye göre, hacker yaklaşık 238.000 dolar kripto çaldı. Çalınan fonlar 0x64…8d7E adresine yönlendirilmiştir.

Raporlara göre, kullanıcılardan Balancer’ın web sitesini ziyaret ederken gözetim altında olmayan cüzdanlarından kötü niyetli bir sözleşmeyi onaylamaları isteniyor. TradingView verilerine göre, haberin çıkmasından kısa bir süre sonra BAL %4 düşüşle 3,28 dolara geriledi.

Bu, bir aydan kısa bir süre içinde Balancer’a yapılan ikinci saldırı. Koinfinans.com olarak bildridiğimiz üzere protokol kritik bir güvenlik açığını keşfettikten sonra yaklaşık 900.000 dolarlık bir hack saldırısına uğradı.

Ancak daha sonra şirket, protokolde kilitli olan toplam değerin %0,42’sinin risk altında olduğunu ve bunun da 2,8 milyon dolarlık bir değeri temsil ettiğini ekledi.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?