Eylül 13, 2023

Son Dakika: Binance.US CEO’su İstifa Etti, Binance’te Neler Oluyor?


Son güncellenme : 13.09.2023 - 14:45

Kripto alanındaki bir dizi gelişmenin ortasında, Binance.US ‘in İcra Kurulu Başkanı Brian Shroder görevinden istifa etti. Haber, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun Amerika Birleşik Devletleri’nde sıkılaşan düzenleyici baskılar nedeniyle şirketin işgücünün üçte birini ortadan kaldırma kararını takip etti.

Bloomberg raporuna cevaben, kripto evreninin önde gelen isimlerinden Adam Cochran, Binance’in çöküşünün “daha uzun ve daha acı verici bir yolculuk” olacağına dair inancını pekiştirmek için Twitter’a girdi. Platformdaki yeni gelişmeye atıfta bulunan Cochran, “ABD’deki CEO’nun istifa ettiğine dair Bloomberg haberi bu piyasayı zar zor dürtüyorsa, gece geç saatlerde attığım tweet’in bunu yapacağını düşünecek kadar aptal değilim” dedi.

Binance sözcüsüne göre, platformun Baş Hukuk Sorumlusu Norman Reed, Shroder’in yerine geçici olarak göreve başlayacak. Şirketin yıl boyunca Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) “agresif” incelemelerine dayanmak için verdiği mücadeleyi yineleyen sözcü, “Bugün attığımız adımlar Binance.US’e yedi yıldan fazla bir süredir finansal pist sağlıyor ve yalnızca kripto borsası olarak faaliyet gösterirken müşterilerimize hizmet vermeye devam etmemizi sağlıyor” dedi.

SEC’in sektörümüzü sekteye uğratmaya yönelik agresif girişimleri ve bunun sonucunda işimiz üzerindeki etkileri, Amerikan istihdamı ve inovasyonu açısından gerçek sonuçlar doğurmaktadır ve bu da bunun talihsiz bir örneğidir.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Haziran ayında SEC, Binance.US’i menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla suçladı. Düzenleyiciler ayrıca kurucu Zhao’yu platformun ABD’ye bağlı şube operasyonlarına yoğun katılımı nedeniyle suçladı. Binance ve kurucusunun firmanın gerçek operatörünü gizleyerek “yatırımcıları yanılttığını” savunan SEC Başkanı Gary Gensler, “On üç suçlama yoluyla, Zhao ve Binance kuruluşlarının kapsamlı bir aldatma, çıkar çatışması, açıklama eksikliği ve yasadan hesaplı bir şekilde kaçınma ağına girdiğini iddia ediyoruz” dedi.

Kripto topluluğu son birkaç hafta içinde Binance’de bir dizi ayrılma gördü. Temmuz ayından bu yana, platform 10’dan fazla baş yöneticinin Binance’den ayrılmasına tanık oldu. Geçtiğimiz hafta Zhao, aralarında Başkan Gleb Kostarev ve Genel Müdür Vladimir Smerkis’in de bulunduğu Binance Rusya üyelerinin ayrıldığını duyurdu.

Kaynak : CoinEdition

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?