SON DAKİKA: Binance Duyurdu, Milyonlarca Dolarlık Yakım Tamamlandı!


Son güncellenme : 13.10.2022 - 12:16

Önde gelen kripto para borsası Binance, yerel token’ı BNB için uzun bir süre önce ‘yakma mekanizmasını’ tanıtmıştı. Belirli aralıklarla yakım işlemini gerçekleştiren borsa, 21. yakım işlemlerinin tamamlandığını duyurdu. İşte detaylar.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Binance tarafından yapılan duyuruya göre yapılan 21. yakımda 2,065,152.42 BNB yakıldı. Token’ların toplam değeri ise 547,885,352.70 dolar olarak görülüyor. Yakıma dair TXID bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

BNB Yakımı Merakla Bekleniyordu

BNB

Yaklaşık bir yıl önce tanıtılan ‘otomatik yakma’ mekanizması, belirli formülleri uygulayarak BNB arzını azaltmaya odaklanmıştı. Bilindiği üzere azalan arz sonuç olarak fiyatta bir artış potansiyeline de sahip.

Binance CEO’su Changpeng ‘CZ’ Zhao dün paylaştığı bir tweet’te yakım duyurusunu vermiş ve topluluğu heyecanlandırmıştı. Beklenen yakım nihayet gerçekleşti.

Binance’in gönderisinde yer alan tanıtım metninde: “2017’deki tanıtımından bu yana, BNB, topluluğun geri bildirimi ve desteğinin bir sonucu olarak birçok yönden gelişti. Binance’de, BNB Otomatik Yakma’nın piyasaya sürülmesiyle, BNB ve BNB Zincirinin geliştirilmesinde bir sonraki aşamanın başladığına inanıyoruz. Daha da önemlisi, bu hareket, Build ‘N’ Build blockchain ekosistemine yardımcı olma yeteneğini artıran BNB’nin devam eden evrimini pekiştiriyor.” sözleriyle gelecek planları özetlenmiş durumda.

BNB’nin toplam dolaşımı 100 milyonun altına düştüğünde BNB Otomatik Yakma durdurulacaktır.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?