Son Dakika: Binance, ABD’li Regülatörler Tarafından Soruşturma Altına Alındı!

Ticaret hacmine göre en büyük kripto borsası olan Binance, Bloomberg’e göre ABD Adalet Bakanlığı ve İç Gelir Servisi’nden soruşturmalarla karşı karşıya.

Soruşturmanın bir parçası olarak, kara para aklama ve vergi suçlarını inceleyen yetkililer, konuyla ilgili bilgisi olan kişilere göre, Binance’in işi hakkında bilgi sahibi olan kişilerden bilgi istediler.

Binance sözcüsü Jessica Jung, Bloomberg’e yaptığı bir açıklamada, “Yasal yükümlülüklerimizi çok ciddiye alıyor ve düzenleyiciler ve kanun uygulayıcılarla işbirliği içinde çalışıyoruz” dedi ve şirketin belirli konular veya soruşturmalar hakkında yorum yapmadığını da sözlerine ekledi.

Hükümet kurumları borsayı henüz herhangi bir hukuksuz işlemle suçlamadılar. Bloomberg’in haberine göre, “federal kurumlar Binance’i yanlış yapmakla suçlamadı”. Binance Coin (BNB), son 24 saatte yüzde 12’nin üzerine değer kaybetti.

Söz konusu gelişme piyasadaki belirsiz ortamda korkuyu tetikleyebilir. Gün içerisinde gelen kötü haberlerin ardından yatırımcıları işlem yapmadan önce dikkatli olmasında fayda var.

Binance kurucu ortağı ve CEO’su Changpeng Zhao twitter üzerinden iddialara yanıt verdi. Zhao şu ifadeleri kullandı:

“”Haber” başlığı kötü. Makalenin kendisi aslında o kadar da kötü değil (ama kim okuyor). Haber Binance’in kötü oyuncularla savaşmak için kolluk kuvvetleriyle nasıl işbirliği yaptığını açıkladı, ancak bir şekilde kötü bir şey gibi görünmesini sağladı.”

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.