Solana’nın İzinden Gidebilecek 3 Altcoin! Hangisi Daha İyi Bir Yatırım Seçeneği?

0

Katman-2 blockchain protokolleri son birkaç ay içinde büyük ölçüde büyüdü. Bu ağlarla ilişkili token’lar da 2021’de mükemmel performanslar kaydetti. Ancak Cosmos, Tezos ve Polkadot gibi Ethereum uyumlu Katman-1 chain’leri gösterinin yıldızı haline geliyor gibi görünüyor. Bahsedilen altcoin’ler, uzun süreli yatırımcılarına geçen ay oldukça sağlam getiriler sağladı. Cosmos’un değeri son 30 günde %92’nin üzerinde değer kazandı. Aynı zaman diliminde Tezos ve Polkadot sırasıyla %73 ve %41 arttı. Peki, hangi altcoin daha iyi bir seçim olabilir?

Yukarıda bahsedilen soruyu cevaplamak için, birkaç göstergenin durumuna bakmak çok önemli hale geliyor. Örneğin; Stok Akış (S2F) modeline bakılabilir. Bu oranın okunması, yazma sırasında sırasıyla 10.01 [DOT], 13.76 [XTZ] ve 16.33 [ATOM] değerlerini yansıtıyordu. S2F modeli, toplam arz ve yıllık üretim gibi parametreleri hesaba katarak belirli bir varlığın sınırlılığını ölçer. Daha yüksek bir değer, piyasaya daha az arz girişi anlamına gelir ve geçmişe bakıldığında daha fazla sınırlılık anlamına gelir. Bu, sonunda varlığın fiyatının daha da yükselmesine yardımcı olur. Yukarıda belirtilen okumalar göz önüne alındığında, ATOM açıkça yarışa öncülük ediyor ve onu sırasıyla XTZ ve DOT takip ediyor.

Kaynak: Messari

Riske göre düzeltilmiş getiriler düşünülecek olursa, Cosmos yine liderliğini sürdürüyor ve onu Tezos ve ardından Polkadot izliyor. Bununla birlikte, altcoin’lerin Sharpe Oranının, yazı yazılırken 5.6, 4.6 ve 3.9 değerlerini gösterdiği belirtilmelidir.

Kaynak: Messari

Ek olarak, üç altcoin’in de 30 günlük ortalama volatilitesi 2’nin oldukça altında kaldı ve bu da sürdürülebilir büyüme ortamını oldukça elverişli hale getiriyor. Değişken bir piyasa genellikle her iki yönde de dramatik bir fiyat hareketine kapı açar, ancak ılımlı seviyeler genellikle düşüş trendinden çok bir yükseliş trendini besler.

Her üç alternatif de, uzun vadede tutulursa, yatırımcıların portföylerine büyük değer katacaktır. Ancak, kısa vade söz konusu olduğunda, Cosmos metriklerin durumuna göre daha iyi bir seçim gibi görünüyor.

Bunların yanında daha önce bildirdiğimiz üzere popüler analist Michael van de Poppe de, yakın tarihli bir videoda aynı şeyi ileri sürdü ve şöyle dedi:

“Solana’yı takip edecek bir kripto para birimi seçmem gerekirse ve bunun birinci katman bir çözüm olması gerekiyorsa, seçimimi Tezos, Polkadot ya da Cosmos’dan yana yapardım. Yapı göz önüne alındığında, bu 3 altcoin‘de harika görünüyor.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın