Nisan 2, 2024

Solana Tabanlı Meme Coin’lere Neler Oluyor: Kritik Veriler Neyin Habercisi?

Solana tabanlı meme coin’ler, zorlu bir dönemden geçiyor ve birçoğu son 24 saat içinde önemli çıkışlar ve negatif bir fiyat eğilimi yaşıyor. Genel olarak bakıldığında, meme coin piyasasındaki katılımcıların daha fazla fırsat bulmak amacıyla ya da sadece Solana’nın meme coin potansiyelinin azaldığına inandıkları için odaklarını Base gibi diğer blok zinciri platformlarına kaydırdıkları gözlemleniyor.

Solana’daki yönetim kurulu genelinde büyük çıkışlar yaşanıyor ve bu varlıkların giderek değer kaybetmesi pek şaşırtıcı değil. Meme coin‘ler genellikle spekülatif niteliktedir. Bu nedenle de yüksek riskler içerirler. Çoğu zaman, bu coinlerin yaratıcıları tüm likiditeyi kaldırarak yatırımcıları büyük kayıplara uğratabilir. Özellikle likidite kilitli değilse %100’e varan kayıplara neden olabilirler. Diğer dolandırıcılık taktikleri arasında yatırımcıların fonlarını tuzağa düşürebilecek cüzdanların dondurulması da yer alır.

meme coin

Tamamen Seyreltilmiş Değerlemeye göre sıralanan büyük Solana meme coinlerine ilişkin veriler kalıcı bir eğilim gösteriyor. Çoğu kırmızıda ve son günde önemli düşüşler var. Bu eğilim Solana‘ya özgü değildir. Çünkü diğer popüler meme coin’ler de ciddi oranda kan kaybetmektedir. Yatırımcılar muhtemelen farklı zincirlere geçiyor, başka yerlerde risk ve meme coin maruziyeti arıyorlar.

Ayrıca, Solana’nın (SOL) kendisi de performans açısından düşüş yaşamaktadır. SOL, simetrik üçgenin başarılı bir şekilde kırılmasına rağmen son zamanlarda düşüş eğilimi sergilemektedir. Ne yazık ki, formasyonun üzerinde birkaç gün işlem gördükten sonra fiyat düşüş yaşamıştır. Esasen, Solana’daki meme coin’lerin popülaritesi yavaş yavaş azalmaktadır. Bu alandaki yatırımcılar, volatilite ve kayıp riski yüksek olduğu için dikkatli olmalıdır. Mevcut çıkışlar, Solana meme coin’leri için düşüş eğilimi görünümünü pekiştirmektedir. Ancak, geçmişte kanıtlandığı gibi, meme coin trendi geri dönebilir. Bu değişim farklı bir zincirde gerçekleşebilir. Ancak Solana, böyle bir dönüşüm için en iyi yarışmacılardan biri olarak öne çıkmaktadır.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?