Mart 2, 2022

Solana (SOL) Fiyat Analizi: SOL, Yükselişini Sürdürmeye Devam Ediyor!

Solana (SOL) fiyatı, çok önemli bir destek seviyesini sağlamlaştırdıktan sonra geçen hafta etkileyici bir sıçrama gerçekleştirdi. Bu yukarı yönlü hareket, sağlıklı bir yükseliş trendini teyit ederek yolculuğunun yarısını tamamladı.

Solana fiyatı 23 Şubat’ta 65.91 dolardan 82.00 dolara kadar yükseldi ve %28 yükseliş gerçekleştirdi. Bu hareket, 93.29 dolar ve 101.94 dolar direnç bariyerlerini kırdıktan sonra 105.26 dolara yükselmeyle sonuçlandı ancak güçlü bir satın alma baskısı görünmeye devam ediyor.

Bu yükseliş etkileyici olsa da, SOL’un geri çekilmesi ve boğaların bir sonraki sıçrama için güçlerini geri kazanmalarına izin vermesi için iyi bir şans var. Bu geri çekilmenin son noktası için uygun adaylar arasında 101.94 dolar ve 93.29 dolar görünüyor.

Bu seviyelerden herhangi birinde yaşanacak bir sıçrama, uzun süre devam etmek isteyen ilgili yatırımcılar için mükemmel bir alan sağlayacaktır. Solana fiyatının ikinci ayağı için bir sonraki durağı 110.03 dolarlık direnç bariyerini içeriyor, bunun temizlenmesi, SOL’un 115.51 dolardan 144.70 dolara uzanan düşüş eğilimini yeniden test etmesinin yolunu açacak.

Bazı senaryolarda ise Solana fiyatı, söz konusu kırıcının içinde bulunan haftalık 135.71 dolar direnç bariyerine kadar olan seviyeye yükseliş gerçekleştirebilir. Yatırımcılar, 115.51 dolar veya 135.71 dolardan kâr ayırmayı tercih edebilirler.

Alternatif olarak, Solana fiyatı 101.94 dolar ve 93.29 dolar seviyelerindeki bariyerleri aşarsa, bu zayıflayan bir yükseliş momentumu anlamına gelecektir. Böyle bir senaryoda SOL, alıcıların yükseliş trendine yeni bir soluk getirebileceği 65.91 dolar ile 82.00 dolar arasındaki talep bölgesine düşebilir.

Bununla birlikte, satış baskısı artışı sonucunda SOL o kadar aşağılara düşerse, 65.91 doların altına yakın bir günlük mum çubuğu üretirse, daha düşük bir dip oluşturacak ve yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Bu durumda, Solana fiyatı başka bir seviyeye düşebilir ve potansiyel olarak 51,98 dolar civarında destek bulabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.