Solana (SOL) Fiyat Analizi: Aşırı Satışlar Sonrası Yeni Hedef Belli Oldu!

0
Solana (SOL) Fiyat Analizi: Aşırı Satışlar Sonrası Yeni Hedef Belli Oldu!

Solana fiyatı, kripto para piyasasının genelinde görüldüğü gibi önemli bir kayıp yaşadı. SOL, tüm zamanların en yüksek seviyesinden ortalama %69 değer kaybetti ancak bu kaybın hatırı sayılır bir düzeltmesi geliyor.

Solana fiyatı 110 dolarda direnci test etmeye hazırlanıyor

Solana fiyatı geçen haftaki açılıtan bu yana yaklaşık %45 kayıpla 146 dolarlık seviyeden mevcut haftalık en düşük seviye olan 80 dolara kadar gerilemişti. Bununla birlikte, önemli miktarda satın alma desteği SOL’u 91 dolarda %50 Fibonacci düzelmesinin yakınına geldi ve bu Fibonacci bölgesine ulaştığından beri, alıcılar kontrol altında bulunuyor ve son iki işlem gününde istikrarlı bir yükselişi sürdürüyorlar.

Solana (SOL) fiyatı için önemli bir düşük seviyenin kurulmuş olması çok muhtemel. Bu, tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru başka bir rallinin başlangıç ​​noktası olabilir. Göreceli Güç Endeksi, haftalık ve günlük grafiklerde aşırı satım noktasında bulunurken. Aynı şekilde, Bileşik Endeks osilatörü haftalık grafikte tüm zamanların en düşük seviyelerini gösteriyor, bu seviye aynı zamanda günlük Bileşik Endeks tarihinin ikinci en düşük seviyesini oluşturdu.

Daha geniş bir yükseliş eğilimi olasılığına katkıda bulunan bir diğer faktör de mevcut haftalık mum çubuğu formasyonudur. “Çekiç Boğa şamdan formasyonları”, Japon analizinde en çok aranan yukarı dönüş formasyonlarından biridir.

Solana fiyatının aşırı aşırı satım doğası ve mevcut düşüş trendinin uzunluğu da göz önüne alındığında, yükseliş modeli haftalık grafikte tamamlanırsa, SOL ileride bazı güzel kazançlar sağlayabilir.

Elbette güçlü bir ralli denendiğinde dahi Solana’nın aşması gereken birtakım direnç seviyeleri var. Bu direnç seviyelerinden ilki, önceki Fibonacci birleştirme bölgelerinin bir kümesini (kalın çizgiyle gösterilmiş) ve ‘hacim profilinde’ yüksek hacimli bir düğümü )node) içeren 110 dolarlık değer alanı olacaktır. Boğalar, Solana fiyatının yükselmesi için baskı yaratabilir ve 110 doların üzerinde tutabilirse, 150 dolarlık seviye yeniden test edilebilir hale gelecektir.

%50 Fibonacci seviyesinin 91 dolar altında herhangi bir haftalık kapanışı, yakın vadeli herhangi bir yükseliş eğilimini geçersiz kılacaktır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın