Solana Negatif Eğilimden Kurtuldu Ancak İşler Henüz İyiye Gitmiyor!


Kripto para analisti Bluntz, bugün paylaştığı bir X gönderisinde Solana fiyatının teknik açıdan ilginç bir durumda olduğunu belirtti. Bir yandan, altcoin’in fiyatı düşüş eğilimindeki bir yapıdan çıkmaya çalışıyor. Bir yandan da bu yılın Ocak ayında başlayan önemli bir yükseliş trendinden de geri dönmeye devam ediyordu.

Bluntz’un analizi, Solana’nın geçtiğimiz birkaç hafta boyunca daha düşük zirveler kaydetmesinin ardından altcoin‘in grafiklerinde oluşan dik bir negatif trend çizgisinin üzerine çıkmasını takip ediyor. Bu kırılmanın bir sonucu olarak, altcoin’in fiyatı 9 günlük EMA çizgisini de desteğe çevirmeyi başardı.

solana analiz

SOL haber hazırlanırken 50 günlük EMA çizgisini 20,22 dolarda denemeye devam ediyordu. Bugünkü işlem seansının başlarında bu seviyenin üzerine çıkmayı başardı, ancak o zamandan beri teknik göstergenin altında işlem yapmak için geri çekildi. SOL bugünkü işlem seansını 50 EMA çizgisinin üzerinde kapatabilirse, kripto para biriminin yükseliş ivmesi önümüzdeki birkaç gün içinde devam edebilir.

Ardından, Solana fiyatı 22,20 dolar direnç seviyesini desteğe çevirebilir. Bundan sonra, devam eden alım baskısı altcoin’i token başına 25,55 dolara yükseltebilir.

Tersine, önümüzdeki 48 saat içinde 50 günlük EMA çizgisinin reddedilmesi, altcoin’i 19,35 dolar destek seviyesini yeniden test etme riskiyle karşı karşıya bırakabilir. Satış hacmi bu noktada devam ederse, altcoinin 17,15 dolara kadar düşmesinin önünde yalnızca Bluntz’ın yazısında vurgulanan pozitif trend çizgisi duruyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?