Aralık 5, 2023

Solana Kurucusundan Kripto Dünyasının En Önemli Aracı Hakkında Dikkat Çeken Yorum!

Solana (SOL) kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, kripto sektöründen çıkan en etkili yeniliklerden biri olduğuna inandığı “DeFi (merkeziyetsiz finans)” hakkında görüşlerini açıkladı. Raoul Pal’ın konuğu olan Yakovenko dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Yakovenko, DeFi sektörünün kripto para için en önemli uygulamalardan biri olduğunu çünkü önemli bir ‘yenilik’ getirdiğini belirtti. Kurucu ortak, bu tür yeniliklerin benimsenmeyi zorlaştırdığını ancak gün sonunda başarılı olacağına inanıyor.

Eğer yazılım bunu 10 kat daha ucuza yapabiliyorsa, bundan vazgeçmek istemiyorlar. Ama bence bu kaçınılmaz. Bildiğiniz gibi 20 yıl, 50 yıl içinde tüm bu şeylerin merkezi olmayan uygulamalarla (DApp’ler) yazılımda çalışmamasına imkan yok.

DeFi Büyümek için Büyük Alana Sahip

Yakovenko, DeFi’ın Goldman Sachs ve BlackRock gibi geleneksel finans devleri üzerindeki muhtemel etkisi hakkında şunları kaydetti:

Eğer bu gerçek bir yıkımsa, bu onların kârlarını azaltması gerektiği anlamına gelir. Yıkımın getirdiği şey budur.

BlackRock ve Bitwise'tan Bitcoin ETF Hamlesi: Onay için Bir Adım Daha!

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Yakovenko’ya göre, Solana’nın DeFi odaklı projelerinden bazıları başlangıçtaki mücadelelerinin ardından şimdi büyüyor.

Solana’yı tasarlarken DeFi için mükemmel olduğunu düşündük, finans için daha ucuz ve daha hızlı olanın her zaman daha iyi olduğu fikrinden yola çıktık. Özellikle FTX [borsasının] çöküşünden sonra bu fikrin benimsenmesi zor oldu.

Ancak Margin gibi, Solend gibi, Jito Labs gibi, Pyth gibi, Jupiter Aggregator gibi gerçekten çok güçlü ekipler vardı… tüm bu ekipler ayı piyasası boyunca, tüm siyah kuğu olayları boyunca inşa etmeye devam ettiler ve şimdi bence olgunluğun bir sonraki aşamasındalar ve gerçekten büyüme moduna giriyorlar.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?