Eylül 6, 2023

Solana Karmaşık Sinyallerle Yatırımcıları Korkutuyor: Kritik Veri Adeta Çakıldı!


The Block tarafından derlenen istatistiklere göre, Solana blok zincirindeki Eylül 2023’ün ilk haftasında ortalama aktif cüzdan sayısı, 2021’den bu yana en düşük seviyeye geriledi. The Block verilerin 2021’den beri kaydedildiğini belirtirken, cüzdan sayısı 207.000’e geriledi.

Ağdaki cüzdan sayısı Nisan 2021’de 3,47 milyon ile zirve oluşturmuş, Mayıs 2022’de ise 1,29 milyon ile bir istikrar yakalamıştı. Ancak 2022’nin ikinci yarısından itibaren işler tersine döndü ve sert düşüş trendi başladı. Eylül ayı başı itibariyle Bitcoin’de yaklaşık 906.000 aktif cüzdan, Ethereum’da ise 405.000 adres bulunmaktadır. Bu da diğer ağların görece daha stabil kaldığının önemli bir göstergesi.

Solana haberleri

The Block, bu dönemde Solana faaliyetleri üzerinde önemli bir etkiye sahip olan iki önemli olayı özetledi. Birincisi FTX borsasının çöküşü, ikincisi ise ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Binance ve Coinbase gibi büyük borsalara karşı açılan davalarda SOL token’ları menkul kıymet olarak ilan etmesi.

Bu olaylar ekosistem genelinde dalgalanmaya yol açarak Robinhood gibi büyük ticaret platformlarının yasal sorunlarla boğuşmamak adına altcoin’i delist etmesine kadar uzadı.

Yaşanan tüm zorluklara rağmen blok zinciri 2023’te önemli gelişmeler kaydetmeyi başardı. Ağ 2021 ve 2022’de yaşadığı sorunlarla gündeme gelse de, Şubat 2023’te yalnızca bir problem ile karşılaştı. Takip eden altı ay ise sorunsuz geçti. Ağ ayrıca Shopify gibi önemli şirketler ve USDC ve Visa gibi stabilcoin çözümlerinde iş birliği yaptı.

altcoin haberleri

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu gelişmeler Solana’nın sadece son dönemde yaşadığı aksiliklerin üstesinden gelmekle kalmayıp aynı zamanda kendisini blok zinciri alanında önemli bir oyuncu olarak konumlandırdığına işaret ediyor. Önündeki yol hala zorlu olsa da, ağın dayanıklılığı ve devam eden inovasyonu, kripto para dünyasında daha parlak bir gelecek için potansiyelini göstermektedir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?