Solana Fiyatı Neden Düşüyor? Gidişat Ne Yönde?


Son güncellenme : 22.11.2022 - 00:57

Solana (SOL) fiyatı, Kasım 2022’de yılın en düşük seviyesini yeniden ziyaret etti. Öte yandan yükselişin tersine döndüğüne dair bir işaret yok.

Geçtiğimiz hafta Solana fiyatı haberleri basında sık sık yer alsa da hepsi olumsuzdu. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere 17 Kasım’da Binance, Solana ağındaki USDT ve USDC mevduatlarını geçici olarak askıya aldığını duyurdu.

Binance işlemleri yeniden başlattı ancak BitMex, BiByt ve OKX hala başlatmadı. BitMex ise Solana tabanlı stabilcoin’leri delist ettiğini duyurdu. Bunun başlıca sebebi ise FTX borsasının zararlarından kaçınmak.

18 Kasım’da, stabilcoin ihraççısı Tether, Ethereum blockchain’inde kullanılan ERC-20 token’lar için Solana’da 1 milyar dolarlık USDT’yi takas etmeye karar verdi. Hareket, Solana’nın artık iflas etmiş borsayla yakın bağları olduğu için FTX’in çöküşünden sonra geldi. FTX çöküşünden bu yana Solana ağında kilitlenen toplam değer %70 düştü.

Öte yandan Solana blockchain’de dijital varlıklar oluşturmaya yönelik Metaplex, çok sayıda personeli işten çıkarttı.

Gelen bu olumsuz habere rağmen Solana kurucu ortağı hazinenin 30 aylık daha gücü olduğunu iddia etti.

Solana Kritik Desteği Tuttu

Uzun vadeli teknik analiz tablosu yatırımcılar için daha iyi bir görünüm sunuyor. Solana fiyatı, 14-21 Kasım haftasında ortalama 29dolar ile uzun vadeli destek alanından geriledi.

Bu, tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana devam eden düşüş hareketinin bir sonraki adımıydı. Kripto para piyasasının geri kalanında da benzer bir düşüş vardı.

Sonuç olarak SOL, 11,54 dolara kadar geriledi. Bu seviyeden bir miktar toparlanmayı başarsa da düşüş hemen geri geldi.

Kırılım ayrıca haftalık RSI’nın düşüş eğilimi trend çizgisinden (yeşil) kırılmasına neden oldu. Bu, genellikle daha düşük fiyatlara yol açan bir düşüş eğilimidir.

Düşüşün devam etmesi halinde en yakın destek alanı 4,40 dolarda olacak. Mevcut fiyattan ölçüldüğünde, %62,40’lık bir düşüş anlamına gelir.

Solana fiyat tahmin

Kısa vadeli günlük grafik bu hipotezi desteklemektedir. Solana fiyatı 13 dolar bölgesinde sıçrayarak iki alt fitil (yeşil simge) oluştururken, o zamandan beri bozuldu. 13 dolarlık alan artık muhtemelen direnç görevi görecek (kırmızı simge).

Sonuç olarak, fiyat tahmininin aşağı yönlü olacağı neredeyse kesin.

Solana fiyat yönü

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : BeInCrypto

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?