Eylül 4, 2023

Solana Fiyat Tahmini: Boğalar Yeni Bir Ralliye Hazırlanıyor, İşte Kritik Seviyeler!


Solana yeni haftaya canlı bir yükseliş görünümüyle girdi. 24 saatlik kazançta %1,6 artışla neredeyse 20 dolara ulaştı. Bu rekabetçi akıllı sözleşme token’ı, emsallerinin birçoğu gibi, 30 gün içinde kayıpların %14’e ulaşması nedeniyle oldukça zor bir piyasa yapısıyla uğraşmaya devam ediyor. SOL fiyatı Ağustos ayını, aylık açılış fiyatı olan yaklaşık 25 doların belirgin bir şekilde altında kapattı.

Solana Fiyatı 30 Dolara Yükseliyor

Özellikle kısa vadeli temel göstergeler, en az direnç gösteren yolun nihayet yukarıya döndüğünü ortaya koyuyor. Solana, Eylül ayının başından bu yana 18 dolarlık destekle desteklenen yükseliş görünümünü sürdürdü.

Ancak yükseliş trendinin geçerliliği, boğaların 20 dolardaki direnci aşağı çekip çekemeyeceğine bağlı olacak. Böyle bir hareket, Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) göstergesinden gelen bir satın alma sinyaliyle güçlendirilmiş daha güçlü bir yükseliş tutuşu anlamına gelecektir.

Bu durumda, trader’lar mavi MACD çizgisinin kırmızı sinyal çizgisinin üzerine çıkmasıyla birlikte yükseliş eğilimi gösterecek bir kesişim arayışında olmalıdır.

Göreceli Güç Endeksi (RSI), Ağustos ayında aşırı satılmamış olmasına rağmen, 20 doların üzerinde devam eden toparlanmayı doğrulama sürecinde.

Solana

20 doların üzerindeki bir kırılma Solana canlı fiyatını 30 dolara çıkarmak için yeterli olmayabilir. Bu nedenle boğalar SOL bir sonraki önemli engel olan 23 doların üzerinde kalana kadar dinlenmemelidir. Bu engeli aşağı çekmeyi başarırlarsa, trader’lar 25, 30 ve daha sonra 37 dolardan kar rezervasyonu yapmaya başlayabilirler.

SOL Fiyatı Düşen Kama Formasyonu Gösteriyor

Dört saatlik grafikteki düşen kama formasyonu, %12’lik bir kırılma ile 22,5 dolara ulaşılabileceğine işaret ediyor. Bu formasyon, düşüş trendinin sona erdiğine ve boğaların devralmaya hazır olduğuna dair umut veriyor. Bu formasyonu oluşturan iki aşağı yönlü trend çizgisinden biri düşük tepe noktalarını, diğeri ise düşük dip noktalarını birbirine bağlamaktadır.

Trend çizgileri birbirine yaklaştıkça işlem hacmi düşer. altcoin fiyatı, çizgiler birleşmeden önce direnç trend çizgisinin üzerine çıkarak yükseliş trendinin başlangıcını işaretleyecektir. Alış emirleri genellikle kırılma noktasının üzerindedir ve hedef, formasyonun en geniş noktaları arasındaki mesafeyi temsil eder.

Kısa vadeli grafikteki MACD çoktan yükselişe geçti ve yatırımcıları alım emirlerini ateşlemeye çağırdı. Kırmızı sinyal çizgisinin üzerindeki mavi MACD çizgisine ve genel olarak ortalama çizgiye ve pozitif bölgeye doğru hareket eden momentum göstergesine dikkat edin.

20 dolarlık direnç yerinde kalırsa, SOL fiyatı satıcı etkisine karşı savunmasız kalabilir. 18 dolarlık desteğin işe yaraması bekleniyor. Ancak Solana’nın 15 dolara kayma ve FTX sonrası patlama desteğini 8 dolarda test etme olasılığı da var.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.