Şubat 13, 2024

Solana Fiyat Analizi: SOL Fiyatı Bu Yıl Ne Kadar Yükselebilir, Hedef 200 Dolar!

Piyasada yükseliş trendinin hakim olduğu bir ortamda, beşinci en büyük kripto para birimi Solana zirveli bir yükselişe doğru ilerliyor. Önemli bir kilometre taşı olan 80 dolar seviyesini geride bırakan SOL, piyasadaki iyileşmeyi destekleyen faktörlerle güçlü bir yükseliş eğilimi sergiliyor.

Altcoin‘in 100 dolar psikolojik sınırını aşarak sağlam bir toparlanma sürecine girmesi, yatırımcıların Solana’nın gelecekteki performansını merak etmelerine neden oluyor. Bu noktada, SOL fiyatının kısa vadede 200 dolar işaretine doğru hızlı bir yükselişe geçebilir mi?

Solana Fiyatı 125 Doların Üzerine Çıkabilir mi?

Solana fiyat analizi

SOL fiyatı, Solana grafiğinde önemli bir direnç seviyesi olan 125 dolar işaretine doğru yuvarlanma dönüşü gerçekleştiriyor. Bu seviye, son yükselişin direncini oluşturuyor ve yaklaşık olarak %50 Fibonacci seviyesine yakın bir konumda bulunuyor. Ayrıca, işlem hacmi göstergesi, 125 dolar seviyesinden geri dönüş olasılığını işaret eden bir düşüş eğilimi sergiliyor, bu da çift tepe formasyonuna işaret edebilir.

Şu an itibarıyla SOL fiyatı, son on günde %20’lik bir artışla 113,77 dolar seviyesinden işlem görüyor ve 125 dolarlık direnci aşma konusunda zorlanıyor.

Teknik Göstergeler:

MACD göstergesi, son birkaç haftadaki yükseliş toparlanmasına rağmen, kısa bir geri çekilme aşamasında düşüş eğilimi gösteriyor. MACD ve sinyal çizgileri bir kesişme noktasına doğru ilerlerken, 125 dolarlık kırılma bu kesişmeyi engelleyebilir. Bu durum, piyasada SOL fiyatındaki olası bir düzeltmenin işaretçisi olabilir.

SOL Fiyatı 200 Dolara Geri Dönecek mi?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere 125 dolarlık kırılmanın ardından, Solana için 200 dolar hedefine ulaşmak daha olası hale geliyor. Ancak, 125 dolarlık yüksek arz seviyesi, alıcıların bu direnci aşmak için ciddi bir mücadele vereceği anlamına geliyor.

Bu nedenle, bazı trader’lar SOL fiyatının 125 doları geçmesini beklerken, potansiyel bir giriş noktası için bekleyebilirler. Aşağı yönlü hareketlerde ise, altcoin fiyatları muhtemelen 100 dolar seviyesini yeniden test edebilir. Bu seviyeler, SOL fiyatının kısa vadeli seyri üzerinde belirleyici olabilir.

Kaynak : CoinPedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?