Mart 6, 2024

Solana Fiyat Analizi: Altcoin’de Yükseliş Devam Edecek Mi, İşte Olası Senaryolar!

Kripto endüstrisi, artan piyasa oynaklığı nedeniyle grafikte önemli dalgalanmalar yaşamaya devam ediyor. Bu dalgalanmaların yanı sıra, en iyi token’lar kısa sürede büyük fiyat hareketleri kaydetti. Bu da kripto alanındaki alım-satım baskısında bir artış olduğunu gösteriyor. Öte yandan, Solana fiyatı son yedi gün içinde %21,32 artış göstererek güçlü bir yükseliş eğilimini sürdürdü. Aynı şekilde, son 30 gün içinde %36,40 artış kaydeden Solana, kripto para sektöründe dikkate değer bir performans sergiliyor.

SOL token bir dönem 94,25 dolar ile 100 dolar arasında sıkışık bir aralıkta işlem gördü. Ancak daha sonra piyasa ivme kazandı ve Solana fiyatı üç gün içinde %16,74’lük bir yükseliş kaydetti.

Altcoin, 110,91 dolar seviyesinde reddedildikten sonra, sonraki on bir gün boyunca yatay bir seyir izleyerek nötr bir eğilim sergiledi. Piyasadaki dalgalanmanın artmasıyla birlikte boğaların ivmesi azaldı ve bir düzeltme yaşanarak fiyatın destek seviyesinin altına çekilmesine sebep oldu.

solana

Solana’nın fiyatı bir süre 100 ila 107 dolar arasında sıkışıp kaldı. Ancak, boğalar ivme kazandı ve %11,51’lik bir sıçrama kaydetti. Adından fiyat bir süre yatay seyretti.

Son günlerde ise boğalar %26,28’lik bir artış yaşadı. Ancak 135,45 dolar seviyesinden reddedildiler. O zamandan beri, fiyat dar bir aralıkta işlem görüyor. Bu da altcoin için fiyat hareketinde bir düşüş olabileceğini işaret ediyor.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) keskin bir yükseliş sergileyerek artan alım baskısını gösteriyor. Ayrıca, ortalama hareketler yüksek bir yükseliş yakınsaması olasılığını işaret ediyor. Bu da fiyatın gelecekte yükselmeye devam edebileceğini gösteriyor.

Solana Fiyatı Artacak mı?

Eğer piyasa fiyatı 135 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkarsa, boğalar ivme kazanacak ve 143 dolar üst direnç seviyesini test etmeye hazırlanacaklar. Bu seviyede fiyatın tutunması, Solana token’ının hafta sonuna kadar 150 dolar direnç seviyesini test etme olasılığını artıracaktır.

Ancak, eğer trend tersine dönerse, SOL fiyatı ivme kaybedecek ve 125 dolar destek seviyesini test etmek için düşüş yaşayabilir. Ayılar kontrolü ellerine alırlarsa, önümüzdeki dönemde 117 dolar gibi daha düşük bir destek seviyesini test etmeye hazır olacaklardır.

Kaynak : CoinPedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?