Şubat 20, 2023

Solana Önemli Duyuru Sonrası Yükselmeye Başladı!


Solana (SOL) fiyatı %12,62 artışla 26,61 dolara yükselerek haftaya çok iyi bir başlangıç yaptı. Mevcut fiyat hareketine göre, SOL şu anda son yedi günlük periyotta %26’dan fazla artarak bu yıl için en iyi performans gösteren Katma-1 protokollerinden biri olmayı başardı.

Solana fiyatında kaydedilen artış, Helium ağının Solana’ya geçmeyi planladığının ortaya çıkması iddiaları sonrası gerçekleşti. SOL bugün erken saatlerde haberi doğrulayarak geçişin ilk çeyreğin sonunda tamamlanacağını açıkladı.

Helium, Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları için merkezi olmayan blok zinciri destekli bir ağdır. Kapsam kanıtı (PoC) konsensüs mekanizmasını kullanan protokol, cihazlar için bir ton sıcak noktaya güç sağlıyor ve 2019’da piyasaya sürüldüğünden bu yana faydasını kasıtlı olarak artırıyor.

Solana’ya göre Helium, bu entegrasyon temelinde LoRa ve 5G ağlarında dünya çapında yaklaşık bir milyon etkin noktanın kurulmasına yardımcı olacak. Helium, merakla beklenen Solana Phone Saga’ya güç sağlamak için de kullanılabileceğinden, bu entegrasyonun olanakları sınır tanımayacak.

Solana Doğru Adımları mı Atıyor?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Solana ağındaki sürekli büyüme, ilk 15 varlık arasındaki en iyi performans olarak ön plana çıkıyor. Amerika Birleşik Devletleri’nden gelen düzenleyici baskılar azalmaktan uzak olduğu için bu haftaya oldukça iyi başladı.

Bir Katman-1 protokolü olan Solana, ağının büyümesine çok odaklanmış durumda ve şu anda merkezi olmayan fiziksel altyapı ağlarının (dePIN) hedefi olduğu görülüyor. Katman-1 çözümlerinin büyük bir kısmı önemli eksiklere sahip olsa da Helium ve Hivemapper Network gibi hizmet sağlayıcılar tarafından tercih edilmesi oldukça önemli bir adım.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?