Ekim 2, 2023

Solana Durdurulamıyor: Sıradaki Hedef Ne Yönde Olacak?


Solana geçtiğimiz hafta sonu güçlü bir yükseliş kaydederek 25 dolara yaklaştı. Fiyat son 24 saatte %15 daha artarak 24,30 dolardan işlem görüyor. Yaşanan son artışla birlikte SOL, Dogecoin ve Cardano’yu geride bırakarak piyasa değerine göre yedinci en büyük kripto para birimi haline geldi.

İşler bu seviyeye gelmeden önce olanlara bir göz atmak önemli birtakım seviyeleri de ortaya çıkaracaktır. Solana fiyatı istikrarlı bir yükseliş sergileyerek 23,20 dolar direncini aştı ve %15’lik artışla Bitcoin ve Ethereum’dan daha iyi performans gösterdi. Altcoin bir konsolidasyon aşamasına girmeden önce 24,47 dolar civarında yüksek seviye kaydederek 24,50 dolardaki dirençle mücadele etti. SOL fiyatı, 18,75 dolarlık düşük seviye ile 24,47 dolarlık yüksek seviye arasındaki yukarı yönlü salınımdan elde edilen %23,6 Fibonacci düzeltme seviyesinin oldukça üzerinde güçlü bir pozisyonunu koruyor.

Yukarı yönlü ani direnç 24,50 dolar civarında yer alırken hemen ardından 25 dolar oldukça güçlü bir direnç görevi görüyor. 25 dolar direncinin üzerinde kararlı bir kırılma, fiyatı 27,20 dolar direncine doğru itebilir ve sonraki önemli engel 28,80 dolar civarında yer alıyor. Daha fazla kazanç potansiyel olarak fiyatı 30 dolar seviyesine çıkarabilir.

solana analiz

Ancak Solana, 24,50 ve 25,00 doların üzerinde bir destek noktası oluşturamazsa, düzeltici bir hareket ihtimali artacaktır. Aşağı yönde ilk destek 23,20 dolar seviyesinin ve ilgili trend çizgisinin yakınında yer almakta.

İlk ana destek seviyesi yaklaşık olarak 21,50 dolar civarında, 18,75 doların en düşük seviyesinden 24,47 doların en yüksek seviyesine kadar uzanan yukarı yönlü hareketten hesaplanan %50 Fibonacci geri çekilme seviyesine karşılık gelmektedir. Desteğin 21,50 dolar seviyesinin altında kapanması durumunda, fiyat 20,50 dolar destek seviyesine doğru gerileyebilir. Böyle bir senaryoda, yakın vadede 20,00 dolar destek seviyesine doğru daha fazla düşüş riski bulunuyor.

SOL fiyatı yükselirken, Solana da DeFi piyasasında güçlü bir büyüme gösteriyor. Solana blok zincirinde kilitli toplam değer, 2023’ün en yüksek seviyesi olan 338,82 milyon dolara yükseldi.

sol token haberleri

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?