Solana Ağına Ne Olacak? İşte Yaşanan Son Gelişmeler!

Merkeziyetsiz finans token’ı Solana (SOL), 2022 ayı piyasasının en büyük kaybedenlerinden oldu. FTX borsasının çöküşüyle birlikte fiyattaki düşüş hızlandı.

Yatırımcıların ilgisini geri kazanmayı başaran SOL, gidişatı iyileştirmeye çalışıyor. Solana, 30 Aralık’ta kaydettiği 3,26 milyar dolarlık piyasa değerini 1,59 milyar dolar arttırmayı başardı. Sonuç olarak piyasa değeri şu an 4,85 milyar dolar.

Popüler İsim Korkuttu: Bu Altcoin Öldü, Kaçın!

Nitekim CoinMarketCap verilerine göre, haftalık grafikte piyasa değeri 4 Ocak’ta 5,16 milyar dolarla zirveye ulaştı.

Solana fiyat tahmini

SOL fiyatı, temel destek seviyelerini yeniden kazanmak için satış baskısından yararlanmayı başardı. SOL, şu an 13,09 dolardan işlem görüyor ve geçtiğimiz haftaya kıyasla %43 yükseldi.

Solana ve FTX Endişeleri Devam Ediyor

FTX ve kurucusu Sam Bankman-Fried (SBF) ile olan ilişkisinin ardından ekosistemin sürdürülebilirliğine ilişkin endişelerin ortaya çıktı. Sonuç olarak Solana 8 dolara kadar geriledi.

Suçlamaların artmasıyla birlikte geliştiriciler ve önemli projeler de ağı terk etmeye başladı. Yöneticiler ise bu tür detaylar yerine ağ faaliyetine odaklanmanın doğru olduğunu belirtiyor. Nitekim ağda sık sık yaşanan kesintiler bu açıdan da problem anlamına geliyor.

Endişelerin ortasında, Solana kurucu ortağı Raj Gokal, Katman-1 blok zincirleri etrafında çok fazla faaliyet olduğunu belirterek platformun gelecek planlarını paylaştı.

Ağdaki yükselişi ve dolayısıyla Solana fiyatını etkileyen en önemli faktör BONK olmuş gibi görünüyor.

Kaynak : FinBold


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.