Mart 18, 2024

Solana 200 Doları Aşarken Balinalar Harekete Geçti: Neler Oluyor?

Solana fiyatı 200 dolar seviyesini aşarken, Lookonchain verilerine göre ağda da önemli gelişmeler yaşanıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere “BU6N2Z” takma adıyla tanınan bir balina, son 48 saat içinde Binance’e toplamda yaklaşık 39,85 milyon USD değerinde 200.000 SOL token gönderdi. Bu da balinanın kâr etmek için varlıklarını sattığı anlamına geliyor.

Bu satışa rağmen, cüzdanda hala 323 milyon dolar değerinde 1,62 milyon Solana token bulunuyor. Cüzdanda 77 milyon dolar değerindeki 387.000 SOL cüzdanlarında dururken, 246 milyon dolara eşdeğer 1,23 milyon SOL da stake edilmiş durumda.

Balina aktivitesindeki bu artış, Solana’nın geçtiğimiz hafta boyunca değerindeki kayda değer yükselişle aynı dönemde gerçekleşti.

Haftaya 136,49 dolardan başlayan SOL, Kasım 2021’den bu yana ilk kez 200 dolar eşiğini aşarak 201 dolara yükseldi. Yaklaşık %40’lık bu artış, on-chain işlem hacmini de arttırdı. Sonuç olarak Ethereum, Avalanche ve Optimism gibi rakiplerini geride bıraktı.

solana fiyatı yükselişini sürdürüyor

Dahası, Solana’nın piyasa değeri 90 milyar dolar sınırını aşarak, büyüklük açısından dünyanın en büyük 200 şirketinden biri olma konumunu sağlamlaştırdı. Piyasa değerindeki bu artış, kripto para dünyasında artan hakimiyetinin ve Ethereum gibi zorlu rakipleriyle olan mücadelesinin etkinliğini gösteriyor.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?