Eylül 7, 2023

Şok İddia: Polygon Vakfı Binance’de MATIC Mi Satıyor? Yöneticilerden Cevap Geldi!


Polygon ekosistemindeki son teknolojik gelişmelere ve umut verici Polygon 2.0 yol haritasına rağmen, MATIC, çoğu büyük kripto para birimi gibi, uzun kripto kışı devam ederken son boğa piyasası döngüsünde tanık olunan seviyelerde performans gösteremedi. Bu durgunluğun ortasında, Binance’e yapılan devasa MATIC transferleri, özellikle de başlangıçta Polygon Vakfı tarafından başlatılan işlemler olarak işaretlendikleri için daha fazla belirsizlik yarattı. Polygon Vakfı MATIC mi satıyor?

Polygon Labs Yöneticileri Suçlamaları Yalanladı

Kripto akıllı para takipçisi Lookonchain, 7 Eylül Perşembe günü Polygon Vakfı’nın milyonlarca dolar değerinde MATIC sattığına dair spekülasyonlara yol açtı.

Firma, Nansen tarafından Polygon Foundation’a ait olarak etiketlenen bir adresin son iki gün içinde Binance’e 6 milyon MATIC (yaklaşık 3,35 milyon dolar değerinde) gönderdiğini tweetledi. Firma ayrıca, Nansen tarafından Polygon Foundation olarak etiketlenen başka bir adresin de son 30 gün içinde Binance‘e 4,6 milyon MATIC (yaklaşık 2,57 milyon dolar değerinde) gönderdiğini belirtti. Ancak bu iddialar Polygon Labs yöneticileri tarafından reddedildi.

Lookonchain’in tweetine ilk yanıt veren Polygon Labs CEO’su Marc Boiron oldu ve Polygon Vakfı’nın söz konusu cüzdanları kontrol etmediğini ileri sürdü.

Polygon Labs İcra Kurulu Başkanı Sandeep Nailwal da Boiron’un görüşlerini yineleyerek işlemlerin ikinci kez yanlışlıkla Polygon Vakfı’na atfedildiğini ekledi. Nailwal ilk örneği vurgulamakta başarısız oldu.

Polygon yöneticilerinin açıklamalarına rağmen, cüzdanlar ve transferlerle ilgili sorular devam ediyor.

Sorular Devam Ediyor

Önde gelen kripto topluluğu üyesi Carnation tarafından vurgulandığı gibi, Polygon Labs’ın cüzdanların sahipliğini reddetmesiyle, cüzdan adreslerini kimin kontrol ettiği belirsiz hale geliyor.

Anlaşmazlığa yanıt veren Nansen, Polygon Vakfı ile söz konusu cüzdan adresleri arasında önemli bağlantılar kurdu. Bu bağlantılar arasında Polygon Labs Büyüme Başkanı Sanket Shah’ın Ethereum (ETH) transferleri ve Polygon’un katıldığı özel yatırım turlarından elde edilen token makbuzları yer alıyordu. Bununla birlikte, tartışmalı bir hareketle Nansen, “iyi niyet göstergesi olarak” etiketleri kaldırdı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere en son toplam 6 milyon MATIC’lik işlem yapan cüzdan üzerinde yapılan bir kontrol, hesabın artık hiç MATIC tutmadığını ortaya çıkardı. Öte yandan, son 30 gün içinde Binance’e 4,6 milyon MATIC gönderen ikinci adres hala 130 binden fazla MATIC tutuyor.

MATIC’in tokenomiklerinin bir parçası olarak, araştırma, geliştirme ve eğitim yoluyla ağı desteklemek için kurulan Polygon Vakfı’na 2,1 milyar MATIC tahsis edildi.

Bu Neden Önemli?

Projeler, token’larının büyük miktarlarını borsalara göndererek topluluğun güvenine zarar verebilir ve hatta paniğe yol açabilir. Binance’e yapılan büyük MATIC transferleri de benzer endişelere yol açmıştı, ancak Polygon ekibi herhangi bir dahli olduğunu reddetti.

Kaynak : DAILYCOIN

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?