Şok Açıklama! CEO’muz Kayıp, Cüzdanlara Erişemiyoruz!

0
607

Moğolistan’ın tek kripto para borsası olan IDAX, Çin’de hizmet veren borsalar arasında. Çin hükümetinin kripto para borsalarına karşı olan sert tavrı, ülke içindeki bazı borsaların iş süreçlerini sekteye uğrattı. IDAX kullanıcıları da, Çin hükümetinin bu sert tavrını yeniden açıklaması ile borsadan para çekme sorunları yaşamaya başladı. Sorun büyüdü ve çekim emirleri birikti.

IDAX, 24 Kasım günü yaptığı resmi açıklamada, çekim emirlerinin biriktiğini ama herkesin emrinin yerine getirileceğini belirtmiş ve kullanıcılardan biraz vakit istemişti. Buna rağmen IDAX aynı günde yaptığı başka bir açıklamada ise, borsanın bundan itibaren Çin’de hizmet vermeyeceğini açıklamıştı.

Olaylar geçtiğimiz hafta böyle devam ederken, bugün ajanslara düşen bir iddia, borsanın CEO’sunun soğuk cüzdanlar ile beraber kaçtığı yönündeydi. Bu iddialar doğru mu değil mi diye tartışılırken, borsadan gelen resmi açıklama herkesi şoka uğrattı. İşte o açıklama:

“24 Kasım’daki duyurumuzdan beri IDAX Global CEO’su bilinmeyen bir nedenden dolayı kayıp ve IDAX Global çalışanları CEO’ya ulaşamıyor. Bu nedenle IDAX’te hemen hemen tüm kripto paraların saklandığı soğuk cüzdana erişimiyoruz ve dolayısıyla para yatırma/çekme hizmeti sağlanamıyor. IDAX Global, para yatırma/çekme servisi dahil olmak üzere platform hakkında bir acil durum planı hazırlıyor ve bu nedenle tüm platform hizmetlerimizi kullanmaktan kaçınmanızı tavsiye ediyoruz.”

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın