Kasım 29, 2019

Şok Açıklama! CEO’muz Kayıp, Cüzdanlara Erişemiyoruz!


Moğolistan’ın tek kripto para borsası olan IDAX, Çin’de hizmet veren borsalar arasında. Çin hükümetinin kripto para borsalarına karşı olan sert tavrı, ülke içindeki bazı borsaların iş süreçlerini sekteye uğrattı. IDAX kullanıcıları da, Çin hükümetinin bu sert tavrını yeniden açıklaması ile borsadan para çekme sorunları yaşamaya başladı. Sorun büyüdü ve çekim emirleri birikti.

IDAX, 24 Kasım günü yaptığı resmi açıklamada, çekim emirlerinin biriktiğini ama herkesin emrinin yerine getirileceğini belirtmiş ve kullanıcılardan biraz vakit istemişti. Buna rağmen IDAX aynı günde yaptığı başka bir açıklamada ise, borsanın bundan itibaren Çin’de hizmet vermeyeceğini açıklamıştı.

Olaylar geçtiğimiz hafta böyle devam ederken, bugün ajanslara düşen bir iddia, borsanın CEO’sunun soğuk cüzdanlar ile beraber kaçtığı yönündeydi. Bu iddialar doğru mu değil mi diye tartışılırken, borsadan gelen resmi açıklama herkesi şoka uğrattı. İşte o açıklama:

“24 Kasım’daki duyurumuzdan beri IDAX Global CEO’su bilinmeyen bir nedenden dolayı kayıp ve IDAX Global çalışanları CEO’ya ulaşamıyor. Bu nedenle IDAX’te hemen hemen tüm kripto paraların saklandığı soğuk cüzdana erişimiyoruz ve dolayısıyla para yatırma/çekme hizmeti sağlanamıyor. IDAX Global, para yatırma/çekme servisi dahil olmak üzere platform hakkında bir acil durum planı hazırlıyor ve bu nedenle tüm platform hizmetlerimizi kullanmaktan kaçınmanızı tavsiye ediyoruz.”

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?