Singapur’un En Büyük Bankası Bitcoin, Ethereum ve Ripple (XRP) Ticaretine Başladı!

0
363

The Block haber medyası tarafından yayınlanan bir rapora göre, Güney Doğu Asya’nın en büyük bankası DBS tarafından bir kripto para değişim platformu başlatıldı. DBS Digital Exchange (digi ex) olarak adlandırılan platform, Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) ve XRP ile ticaret için hizmet sağlıyor.

Rapora göre haber, borsanın web sitesinde yayınlandıktan sonra keşfedildi. Şu anda sayfa silinmiş durumda. Ancak, silinen gönderideki bilgilere göre Singapur Para Otoritesinin platformun lansmanını desteklediği doğrulanabiliyor.

Kullanıcılar, belirtilen kripto para birimlerinde şu fiat para birimlerini kullanarak işlem yapabilecekler: Singapur Doları (SGD), Hong Kong Doları (HKD), Japon Yeni (JPY) ve ABD Doları (USD). Gelecekte ek bir özellik olan token security offering (STO) eklenecek ve bu token’lar hisse senetleri gibi “gerçek dünya varlıkları” tarafından desteklenecek. Web sitesinde yayınlanan bilgilerin şu şekildeydi:

“Dijital varlıklar, yarının dijital ekonomisinin geleceği olmaya hazırlanıyor. Banka destekli bir dijital borsa olan DBS Digital Exchange ile şirketler ve yatırımcılar artık özel piyasaların ve dijital para birimlerinin geniş potansiyelinden yararlanmak için entegre bir çözüm ekosisteminden yararlanabilir.”

Platform doğrudan kurumsal yatırımcıların kullanımına sunulacak. Ancak, bir perakende yatırımcının platforma DBS iştiraklerinden biriyle erişmesi gerekecek. Örneğin, DBS Vickers Securities ve DBS Private Bank ile erişimi mümkün olacak. Ek olarak, yatırımcılar daha geleneksel saatlerde platformda işlem yapabilecekler. Ticaret hafta sonları kapanacak. Hafta içi, ticaret yalnızca sabah 9’dan akşam 4’e kadar mümkün olacak. Özetle Digi ex, geleneksel bir borsa gibi çalışacak.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın