Singapur’un En Büyük Bankası Bitcoin, Ethereum ve Ripple (XRP) Ticaretine Başladı!

The Block haber medyası tarafından yayınlanan bir rapora göre, Güney Doğu Asya’nın en büyük bankası DBS tarafından bir kripto para değişim platformu başlatıldı. DBS Digital Exchange (digi ex) olarak adlandırılan platform, Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) ve XRP ile ticaret için hizmet sağlıyor.

Rapora göre haber, borsanın web sitesinde yayınlandıktan sonra keşfedildi. Şu anda sayfa silinmiş durumda. Ancak, silinen gönderideki bilgilere göre Singapur Para Otoritesinin platformun lansmanını desteklediği doğrulanabiliyor.

Kullanıcılar, belirtilen kripto para birimlerinde şu fiat para birimlerini kullanarak işlem yapabilecekler: Singapur Doları (SGD), Hong Kong Doları (HKD), Japon Yeni (JPY) ve ABD Doları (USD). Gelecekte ek bir özellik olan token security offering (STO) eklenecek ve bu token’lar hisse senetleri gibi “gerçek dünya varlıkları” tarafından desteklenecek. Web sitesinde yayınlanan bilgilerin şu şekildeydi:

“Dijital varlıklar, yarının dijital ekonomisinin geleceği olmaya hazırlanıyor. Banka destekli bir dijital borsa olan DBS Digital Exchange ile şirketler ve yatırımcılar artık özel piyasaların ve dijital para birimlerinin geniş potansiyelinden yararlanmak için entegre bir çözüm ekosisteminden yararlanabilir.”

Platform doğrudan kurumsal yatırımcıların kullanımına sunulacak. Ancak, bir perakende yatırımcının platforma DBS iştiraklerinden biriyle erişmesi gerekecek. Örneğin, DBS Vickers Securities ve DBS Private Bank ile erişimi mümkün olacak. Ek olarak, yatırımcılar daha geleneksel saatlerde platformda işlem yapabilecekler. Ticaret hafta sonları kapanacak. Hafta içi, ticaret yalnızca sabah 9’dan akşam 4’e kadar mümkün olacak. Özetle Digi ex, geleneksel bir borsa gibi çalışacak.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.