Singapurlu Şirket Blockchain Tabanlı Güneş Enerjisi Pazarını Başlattı

0
Singapurlu Şirket Blockchain Tabanlı Güneş Enerjisi Pazarını Başlattı

Singapur’da elektrik ve gaz iletimi sağlayan büyük bir şirket olan SP Group, 29 Ekim Pazartesi günü yapılan basın açıklamasında blockchain destekli yenilenebilir enerji sertifikası (REC) pazarını başlattığını açıkladı.

Platform, bu hafta Singapur’da düzenlenen ASEAN Enerji İş Forumu’nda tanıtıldı. Basın açıklaması, SP Group’un şirketin şeffaflığını ve verimliliğini arttırmasına yardımcı olmak için blockchain kullanmayı planladığını belirtti.

Şirketin baş dijital sorumlusu Samuel Tan ayrıca şunları açıkladı:

“Blockchain teknolojisi sayesinde, şirketlerin yenilenebilir enerji sertifikalarını uygun, sorunsuz ve güvenli bir şekilde ticaretine sunmalarına, daha yeşil iş operasyonlarına ulaşmalarına ve sürdürülebilirlik hedeflerini karşılamalarına yardımcı oluyoruz” dedi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Pazar, hem yerel hem de uluslararası REC’leri destekleyecek. Belgeler güneş pilleri tarafından belirli miktarda elektrik enerjisinin üretildiğini kanıtlıyor. İlk sözleşmeler, halihazırda global emlak geliştiricisi CDL ve çok uluslu bankacılık şirketi DBS Bank ile imzalanmıştır. Aynı zamanda güneş enerjisi satan: Cleantech Solar Asia, LYS Energy Solutions ve Katoen Natie Singapur şirketleride bu pazara katılıyor.

Singapur, blockchain tabanlı enerji çözümleri için yeni değil. Ekim’in ortalarında SkyLedger tarafından desteklenen merkezi olmayan bir eşler arası elektrik ağı için planlar açıklanmıştı. Platformun vatandaşların yenilenebilir enerji üretmelerine ve ticaretine izin vereceği bildiriliyor.

Merkezi olmayan platformlar güneş enerjisi üretimini ve ticaretini desteklemek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Şubat ayında ABD’nin New York eyaleti, güneş panelleri tarafından üretilen elektriği satın almak ve satmak isteyen haneler için Microgrid projesini geliştirdi. Eylül ayında, Avustralyalı emlak devi Vicinity, 75 milyon $ ‘lık güneş enerjisi programı kapsamında bir blockchain çözümünü araştıracağını ve bunu yenilenebilir enerji ile bir alışveriş merkezi için test edeceğini duyurdu.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın