Ekim 29, 2018

Singapurlu Şirket Blockchain Tabanlı Güneş Enerjisi Pazarını Başlattı


Son güncellenme : 24.10.2022 - 23:14

Singapur’da elektrik ve gaz iletimi sağlayan büyük bir şirket olan SP Group, 29 Ekim Pazartesi günü yapılan basın açıklamasında blockchain destekli yenilenebilir enerji sertifikası (REC) pazarını başlattığını açıkladı.

Platform, bu hafta Singapur’da düzenlenen ASEAN Enerji İş Forumu’nda tanıtıldı. Basın açıklaması, SP Group’un şirketin şeffaflığını ve verimliliğini arttırmasına yardımcı olmak için blockchain kullanmayı planladığını belirtti.

Şirketin baş dijital sorumlusu Samuel Tan ayrıca şunları açıkladı:

“Blockchain teknolojisi sayesinde, şirketlerin yenilenebilir enerji sertifikalarını uygun, sorunsuz ve güvenli bir şekilde ticaretine sunmalarına, daha yeşil iş operasyonlarına ulaşmalarına ve sürdürülebilirlik hedeflerini karşılamalarına yardımcı oluyoruz” dedi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Pazar, hem yerel hem de uluslararası REC’leri destekleyecek. Belgeler güneş pilleri tarafından belirli miktarda elektrik enerjisinin üretildiğini kanıtlıyor. İlk sözleşmeler, halihazırda global emlak geliştiricisi CDL ve çok uluslu bankacılık şirketi DBS Bank ile imzalanmıştır. Aynı zamanda güneş enerjisi satan: Cleantech Solar Asia, LYS Energy Solutions ve Katoen Natie Singapur şirketleride bu pazara katılıyor.

Singapur, blockchain tabanlı enerji çözümleri için yeni değil. Ekim’in ortalarında SkyLedger tarafından desteklenen merkezi olmayan bir eşler arası elektrik ağı için planlar açıklanmıştı. Platformun vatandaşların yenilenebilir enerji üretmelerine ve ticaretine izin vereceği bildiriliyor.

Merkezi olmayan platformlar güneş enerjisi üretimini ve ticaretini desteklemek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Şubat ayında ABD’nin New York eyaleti, güneş panelleri tarafından üretilen elektriği satın almak ve satmak isteyen haneler için Microgrid projesini geliştirdi. Eylül ayında, Avustralyalı emlak devi Vicinity, 75 milyon $ ‘lık güneş enerjisi programı kapsamında bir blockchain çözümünü araştıracağını ve bunu yenilenebilir enerji ile bir alışveriş merkezi için test edeceğini duyurdu.

Kaynak : cointelegraph

Yazar Birkan BİÇİCİ hakkında :

Yaklaşık 3 yıldır Tv kanalı, haber sitesi gibi çeşitli mecralarda Editör olarak çalışıyorum. Bitcoin ve Blockchain'in gittikçe önemli hale gelmesiyle birlikte sektör hakkında yaptığım araştırmaları ve sektörle ilgili önemli bilgileri sizlere yardımcı olmak için Koinfinans bünyesinde paylaşıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?