Mart 3, 2023

Silvergate’e Kurtarıcı Mı Geliyor: İşte Detaylar!

Silvergate Capital çevresindeki potansiyel iflas riskiyle ilgili tüm FUD’un ortasında, ABD bankasında halihazırda hissesi bulunan Citadel Securities’in kurtarmaya geldiği söyleniyor. Bunun doğru olması halinde kripto piyasası için büyük bir rahatlama olacaktır. Bilgi henüz resmi olmasa ve pek olası olmasa da, Citadel’in ABD’deki kripto ekosisteminin sağlığı için son derece önemli olan ABD bankasını kurtarmak için bir miktar sermaye pompalayacağı söyleniyor. Ancak, yatırımın banka için hemen sonuç getirip getirmeyeceği henüz belli değil.

Silvergate Citadel Yeni Bir Anlaşma mı Yapıyor?

Twitter’da Andrew’a göre Citadel, Silvergate’i likidite krizinden kurtarmak için muhtemelen daha fazla fon yatırabilir. Yatırımların Silvergate için boşlukları doldurmaya odaklanacağını söyledi. Söylentiler, Silvergate krizi etrafındaki FUD nedeniyle kripto para birimi fiyatlarının anında darbe aldığı bir zamanda geldi. Coinbase ve Microstrategy gibi büyük kripto şirketleri, Silvergate’in ileriye dönük faaliyet gösterme kabiliyetine yönelik riskler hakkındaki ipuçları nedeniyle bankayla bağlarını kestiklerini duyurmuştu.

“Silvergate’te Citadel’in devreye girip onları kurtarabileceğine dair iç söylentiler; sermaye eksikliklerinin olduğu yerlerde nakit infüzyonu.”

50’den fazla ülkede faaliyet gösteren dünyanın en büyük piyasa yapıcısı Citadel Securities, Silvergate Bank’ın halihazırda %5,5 hissesine sahip. Dolayısıyla, bankadaki öz sermaye payını artırmak istediğini varsaymak mantıklı olacaktır.

Bu arada Bitcoin fiyatı, haberlerin piyasada olumsuz bir hava yaratmasıyla keskin bir düşüş yaşadıktan sonra henüz herhangi bir toparlanma belirtisi göstermedi. Perşembe günü yaşanan kripto kan banyosu, 2023 yılında kripto piyasası için şimdiye kadar yaşanan en büyük olumsuz olayın ardından geldi.

Kaynak : CoinGape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?