Ocak 5, 2024

Sıçrama Gelebilir: Analiste Göre Bu Altcoin %83 Yükseliş Potansiyeline Sahip


Son güncellenme : 05.01.2024 - 15:05

Kripto para trader’ı ve stratejisti Ali Martinez, kripto para piyasalarındaki güncel gelişmeleri analiz ederek LidoDAO’nun (LDO) geleceği hakkında olumlu bir perspektif sundu. Martinez, LidoDAO’nun haftalık grafikte gözlemlenen yükselen üçgen formasyonunun, genellikle güçlü bir yükseliş sinyali olarak kabul edildiğini belirtti.

LidoDAO, kullanıcılarına Ethereum’u stake etme ve likit hale getirme imkanı sunan bir protokol olarak öne çıkıyor. Ali Martinez’in yaptığı teknik analize göre, LDO’nun haftalık grafikte oluşturduğu yükselen üçgen, altcoin değerinde önemli bir artışa işaret edebilir. Analize göre, LDO’nun mevcut seviyeden itibaren yaklaşık %83 oranında değer kazanma potansiyeli bulunmaktadır.

Martinez, yatırımcılarına özellikle dikkat etmeleri gereken bir kritik seviye olarak 3,30 doları işaret ediyor. Eğer LidoDAO (LDO), bu seviyenin üzerinde kalıcı bir haftalık kapanış gerçekleştirirse, bu durumun yükseliş eğilimini tetikleyebileceğini ve LDO’nun değerini potansiyel olarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 6 dolara doğru itebileceğini belirtiyor.

“3,30 dolar seviyesini yakından takip edin! Bu seviyenin üzerinde kalıcı bir haftalık kapanış, yükseliş eğiliminin tetikleyicisi olabilir ve potansiyel olarak LDO’yu tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 6 dolara doğru itebilir.”

Lido kripto para analizi

Basın zamanında altcoin 3,27 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu nedenle, Martinez’in analizinde belirttiği gibi, 3,30 dolar seviyesini yakından takip etmek, yatırımcılar için önemli bir stratejik adım olabilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Analistin değerlendirdiği bir diğer kripto para Bitcoin (BTC). Analitik platformu Santiment’ten alınan verilere atıfta bulunan Martinez, Bitcoin’in son sekiz ayın en yüksek seviyesine doğru yükselişinin balinaların yoğun birikimiyle aynı zamana denk geldiğine dikkat çekti.

“Bitcoin’deki son 45.000 doların üzerindeki artış, önemli balina faaliyetleriyle destekleniyor gibi görünüyor! Geçtiğimiz hafta, BTC balinaları 30.000’den fazla BTC biriktirdi ve bu da işlem sayılarında bir artışa denk geldi. Bu birikim mevcut yükselişi yönlendiren önemli bir faktör olabilir!” 

Bitcoin'in gelecek planı

Son olarak popüler altcoin Litecoin’i (LTC) inceleyen Martinez, LTC’nin “zorlayıcı göründüğünü” söylüyor. Kripto analistine göre Litecoin mevcut seviyesinden %42 civarında düşebilir.

“Satış baskısı devam ederse, LTC 38 dolara kadar bir düşüş görebilir ve potansiyel bir ayı bayrağı oluşumunu doğrulayabilir.”

Litecoin nereye ulaşabilir?

Litecoin, 2023’ün en yüksek seviyesi olan 115 dolardan %43 düşüşle 65,19 dolardan işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?