Mart 15, 2024

Sıcak Gelişme: MicroStrategy’nin Başka Bir Bitcoin Yatırımı Yolda, İşte Gelişmeler!

İş zekası ve yazılım firması MicroStrategy, %0,875’lik dönüştürülebilir kıdemli tahvilin fiyatlandırması dahil olmak üzere 525 milyon dolarlık bir finansal hamle gerçekleştirdiğini duyurdu.

MicroStrategy’nin Başka Bir Bitcoin Yatırımı Yolda

2031 yılında vadesi dolacak olan tahviller, halka açık bir toplantıda yalnızca nitelikli kurumsal alıcılara sunulacak. İlk alıcılar, tahvillerin ihraç tarihinden itibaren 13 gün içinde, toplam anapara tutarının 78.75 milyon dolarına kadar ek senet satın alma hakkına sahip olacaklar.

Firma, uygun alıcılara MicroStrategy’nin takdirine bağlı olarak dönüştürülebilecek dönüştürülebilir kıdemli senetler sunuyor. Bu senetler daha sonra nakde, MicroStrategy’nin A sınıfı adi hisse senetlerine veya nakit ile MicroStrategy’nin A sınıfı adi hisse senetlerinin bir kombinasyonuna dönüştürülebilir. MicroStrategy’nin bu senetleri kullanma amacı, yükselişe geçen rezerv varlık stratejisini sürdürmek ve daha fazla Bitcoin satın almak üzerine odaklanmaktadır. Şirket, en büyük Bitcoin sahiplerinden biri olarak konumunu korurken, sadece BlackRock gibi kilit oyuncularla rekabet etmektedir.

MicroStrategy’nin Bitcoin varlığı, yakın zamanda 12.000 adet Bitcoin satın almasının ardından şu anda yaklaşık 203.000 BTC iken, BlackRock’ın BTC varlığı 205.000 eşiğini aştı.

Uzun Vadeli Yaklaşım

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bununla birlikte, senetlerin beklenen vade tarihi 15 Mart 2031’dir. Ancak, senetlerin daha önce geri satın alınması, itfa edilmesi veya şartlarına uygun olarak dönüştürülmesi gibi durumlar istisnai olarak değerlendirilebilir. 15 Eylül 2028 tarihine kadar, senet sahipleri MicroStrategy’den senetlerini geri satın almasını talep edebilir. Dönüştürme işlemi, önceki 500 milyon dolarlık satışla benzer bir süreç izleyecektir.

MicroStrategy’nin artan Bitcoin satın alma planları, son birkaç haftadaki karlarından kaynaklanmaktadır ve eleştirmenlerin riskli olarak nitelendirdiği varlıkların bahsini haklı çıkarıyor. Artan Bitcoin rezervleriyle birlikte, destekçiler şirketin yükseliş eğiliminin ilerleyen zamanlarda yönetim kurulu genelinde bulaşıcı olabileceğini savunmaktadır.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?