Sıcak Gelişme: Elon Musk, Bitcoin, Ethereum ve Doge Sahibi Olduğunu Açıkladı

0

Tesla CEO’su Elon Musk, Ark Invest’ten Cathie Wood ve Twitter CEO’su Jack Dorsey’in de yer aldığı “The B Word” konferansında kişisel olarak Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’e yatırım yaptığını söyledi:

“Paranın kolaylıkla transfer edilmesi gerektiğine inanıyorum. PayPal ile bunu yapmak istemiştik. Bitcoin şu an bu anlamda iyi bir durumda değil ama potansiyeli olduğunu düşünüyorum. Kişisel olarak Bitcoin, Ethereum ve Doge sahibiyim. SpaceX, Tesla ve ben de kişisel olarak Bitcoin sahibiyiz.”

Görüldüğü üzere SpaceX’in Bitcoin’e yatırım yaptığını da doğruladı.

Bunların yanında Musk, Bitcoin’in kullanılabilirlik eksikliği ve proof-of-work algoritması konusundaki endişelerini bir kez daha dile getirdi, ancak çok fazla potansiyele sahip olduğunu ekledi:

“Bitcoin bazı şeyleri iyi yapıyor ve gelişiyor…Ortalama bir insan için kullanılabilirlik çok iyi değil, ama çok fazla potansiyeli var.” 

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Musk’ın, konferans sırasında Bitcoin konusundaki mevcut duruşu hakkında masaya daha fazla netlik getirmesi bekleniyordu.

Ünlü CEO, konuşmasının devamında Tesla’nın, büyük olasılıkla Bitcoin kabul etmeye devam edeceğini açıkladı.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın