Mart 7, 2024

Sıcak Gelişme: Devasa Token Alımı Kripto Topluluğunda Sarsıntıya Neden Oldu, İşte Olanlar!


Richard Heart tarafından kurulan tartışmalı proje PulseChain, kripto topluluğunda büyük bir sarsıntıya neden olan bir girişime imza attı. HEX’in ve merkezi olmayan borsası PulseX’in arkasındaki isim olan Heart, PulseChain adlı projesi için 97.276 Ethereum (ETH) satın alarak piyasada spekülasyonlara yol açtı.

Lookonchain’e göre, PulseX ve PulseChain, sadece iki gün içinde 363,66 milyon dolarlık 97.296 ETH satın alarak ortalama 3.738 dolarlık bir fiyatla toplam 363,66 milyon DAI harcadı. Bu hamle, kripto topluluğunda geniş çaplı tartışmalara ve projenin geleceği hakkında çeşitli spekülasyonlara neden oldu.

Bu etkileyici satın alma işlemi, trader’lar, yatırımcılar ve analistler arasında projenin niyetleri konusunda büyük bir merak uyandırdı. Ancak, daha da şaşırtıcı olanı, bazı kişilerin Ethereum satın alımının yerel bir fiyat zirvesinde gerçekleştiğine inanmasıydı. Son iki gün içinde, volatilitedeki belirgin artış nedeniyle ETH fiyatında bir salınım gözlendi. Örneğin, 5 Mart’ta Ethereum’un fiyatı dramatik bir şekilde düştü ve 3.829 dolar ile 3.205 dolar arasında gidip geldi. Bu dalgalanmalar, kripto pazarının hala büyük ölçüde oynak olduğunu ve önemli fiyat değişimlerine sahne olabileceğini gösteriyor.

ETH, 6 Mart’ta 3.503 dolardan 3.903 dolara yükselerek son zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Şu anda bir düzeltme hareketi içerisinde. Bu haber yazılırken ETH, önceki 24 saat içinde %2,66 oranında düşüşle 3.784 dolara geriledi. Bu da mevcut fiyatlarla 97.296 ETH cüzdanındaki marjinal bir artışı temsil ediyor. Projenin bu kadar büyük bir ETH rezervi edinme nedenleri tam olarak bilinmese de, Ethereum’a hem perakende hem de kurumsal yatırımcılardan uzun vadeli potansiyeline güçlü talep gelmeye devam ediyor. Şu anda, katman-2 işlemlerini kullanıcılar için daha ucuz hale getirmeyi amaçlayan proto-danksharding’i tanıtacak olan Dencun yükseltmesi öncesinde beklentiler artıyor ve bu da Ethereum’un fiyatı üzerinde etkili olabilir.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?