Şubat 12, 2024

Sıcak Gelişme: Bu Meme Coin Yatırımcılarına Kötü Haber, Chainlink Meme Coin’i Yerinden Etti!

Popüler meme coin Dogecoin (DOGE), piyasa değerine göre ilk 10 kripto para birimi arasındaki yerini kaybetti. Son verilere göre, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) liderliklerini korurken, Chainlink (LINK) onuncu sırada yer alarak Dogecoin’i bu önemli gruptan çıkardı.

Chainlink İlk 10’a Girdi

Piyasanın değişken doğasını bir kez daha gösteren, ilk 10 kripto para birimindeki pozisyonların yeniden sıralanması dikkat çekiyor. Chainlink‘in ilk 10’a yükselmesi, merkezi olmayan finans (DeFi) çözümlerine yönelik artan ilginin ve oracle’ların blockchain teknolojilerini gerçek dünya verilerine bağlamadaki kritik rolünün bir kanıtı olarak kabul edilebilir.

Chainlink’in fiyatı 20,29 dolara yükseldikten sonra piyasa değeri, 12 milyar dolara yaklaşıyor. LINK gibi altcoinlerin yükselişi, yatırımcıların portföylerini Bitcoin ve Ethereum gibi daha yaygın bilinen kripto para birimlerinin ötesinde çeşitlendirmelerine olanak tanıyor. Bu durum, Solana gibi platformlar da dahil olmak üzere daha geniş bir ekosistemde potansiyel büyüme fırsatlarını arayan genel bir eğilimi yansıtıyor.

Dogecoin’in Esnekliği ve Topluluk Desteği

Son zamanlarda ilk 10’dan düşmesine rağmen, Dogecoin önemli bir esneklik ve kripto topluluğunun hayal gücünü cezbetme yeteneği sergilemiştir. Bir şaka olarak başlayıp, Tether (USDT) gibi köklü oyuncuları kısa süreliğine gölgede bırakarak en yüksek piyasa değerine ulaşmasıyla dikkat çeken Dogecoin’in yolculuğu, önemli dalgalanmalar ve ünlülerin destekleriyle dolu canlı bir topluluğun varlığını vurgulamıştır. Dogecoin, son aylarda ilk 10’dan düşmekle kalmadı, örneğin Aralık ayında Avalanche (AVAX) tarafından saf dışı bırakılmıştı. Ancak, popülerliğinin ve yatırım ilgisinin döngüsel doğası göz önüne alındığında, sürekli olarak geri dönme yeteneğini sürdürmüştür.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilrsiniz.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?