Ağustos 10, 2022

Sıcak Gelişme: Bitcoin Fiyatı Bu Gelişmenin Ardından Yükselişe Geçti!


Son güncellenme : 11.08.2022 - 16:02

Önde gelen kripto para birimi olan Bitcoin’in (BTC) fiyatı, gün içi en yüksek seviyesi olarak 24.025 dolara kadar çıkmayı başardı.

Bu son artış, beklenenden daha düşük gelen enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından geldi. Piyasaların merakla beklediği ABD enflasyon verisi açıklandı: Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) temmuzda yıllık bazda yüzde 8.5 arttı. Beklentiler, TÜFE’nin bu dönemde yıllık bazda yüzde 8.7 artması yönündeydi.

Yani bir önceki aya ilişkin tüketici fiyat endeksi (TÜFE) %8.5 artarak analistlerin %8.7 olan tahmininin altında kaldı.

Bitcoin

Koinfinans.com tarafından bildirdiğimiz üzere, beklenenden daha düşük gelen Temmuz TÜFE baskısında temel olarak benzin fiyatlarındaki ve uçak bileti fiyatlarındaki önemli düşüşler etkili oldu. Bu son TÜFE verileri, ABD Merkez Bankası’nın artık faiz artırımlarının hızını yavaşlatabileceği anlamına geliyor.

Beklenenden daha düşük gelen ABD enflasyon rakamlarına yatırımcı tepkisi hemen belli oldu. TÜFE raporunun yayınlanmasından sonraki dakikalarda, kripto toplam piyasa değeri 1.070 milyar dolardan 1.102 milyar dolara sıçradı. Bitcoin ile birlikte birçok altcoin yükselişe geçti.

Bugünkü enflasyon rakamları, gelecek ay yapılması beklenen 75 baz puanlık bir artış olasılığını azaltabilir. Yatırımcılar, Fed’in gelecek ay faiz oranlarını 75 baz puan artırma ihtimalini düşürdü.

Bitcoin başta olmak üzere ilk on kriptoya bakıldığında, yatırımcıların verilere olumlu yanıt verdiği görülebiliyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : fxempire

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?