Mart 15, 2024

Sıcak Gelişme: Binance Labs, Kripto Borsası Binance ile Bağlarını Kopardığını Açıkladı, İşte Nedeni!

Bloomberg’in son raporuna göre, dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in yatırım kolu olan Binance Labs, bağımsız bir varlık olarak hareket etmeye başladı ve ana kripto borsası Binance ile bazı ilişkilerini kopardı.

Kripto Borsası Binance, Binance Labs’ı Ayırıyor

Borsa, artan düzenleyici incelemeler ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı devam eden davanın ortasında, kripto piyasasındaki önemli gelişmelerden birini gerçekleştirdi. Bloomberg’in 15 Mart’ta bildirdiğine göre, bu yılın başlarında 10 milyar dolarlık risk sermayesi kolu Binance Labs’i sessizce kapattı.

Geçen yıl Binance CEO’luğundan istifa eden Changpeng “CZ” Zhao’nun ardından, yeni icra kurulu başkanı Richard Teng’in dört aylık görev süresinde gerçekleşen önemli bir adım.

Yeni kullanım koşullarına göre, “Binance Labs bağımsız bir girişimdir ve Binance Group’un bir parçası değildir. Binance Group tarafından işletilen herhangi bir işletmeye (Binance kripto para borsası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere) dahil değildir. Binance Labs, Binance tarafından ticari markasını kullanma lisansına sahiptir, ancak bunun dışında Binance Group ile başka bir ilişkisi yoktur.”

Buna ek olarak, Binance Labs sözcüsüne göre, Binance Labs, Binance grubu ile bazı bağlarını da kopardı. Sözcü ayrıca, Binance Labs çalışanlarının artık Binance kripto borsası personeline kıyasla ayrı sözleşmelere ve sistemlere sahip olduğunu belirtti. Bu yeni adım, Binance destekli blok zinciri BNB Chain’e benzer bir yol izliyor gibi görünüyor.

Binance Labs Yatırım Direktörü Alex:

“Öncelikli hedefimiz projeleri tanımlamak ve onlara yatırım yapmak ve bu hedef değişmedi. Ekip olarak, 2018’de başladığımız Binance Labs’in kuruluşundan bu yana odak noktamız büyük ölçüde bu oldu.” şeklinde belirtti.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : CoinGape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?