Mart 29, 2024

Sıcak Gelişme: Binance 50. Launchpool Projesini Tanıttı, Yarın Başlıyor!


Binance, Launchpool’da 50. proje olarak tanıttığı Ethena (ENA) adlı sentetik dolar protokolünü duyurdu. 30 Mart 2024’ten itibaren kullanıcılar, BNB ve FDUSD tokenlarını ENA tokenlarını farm etmek için stake edebilecekler.

Çinli kripto muhabiri Colin Wu, Binance’in güncellemelerinden ilham alarak kendi platformunda bir duyuru paylaştı. Wu’ya göre, bu proje Binance kullanıcılarının ünlü BitMEX kurucu ortağı Arthur Hayes’in fikirlerine dayanarak üç gün boyunca ENA token’larını farmlamalarına izin verecek.

Ethena (ENA) Lansman Havuzunun Ayrıntıları

Ethena‘nın yaklaşan lansmanı büyük bir merakla bekleniyor; web sitesinin sadece 5 saat içinde yayına alınması ve Launchpool ile eşzamanlı olarak başlatılması planlanıyor. Kullanıcılar, 30 Mart 2024 saat 00:00’dan itibaren üç gün boyunca ENA token’larını toplama fırsatına sahip olacaklar.

ENA, 2 Nisan 2024’te saat 08:00’de Binance tarafından listelenecek. Alım satım çiftleri arasında ENA/BTC, ENA/USDT, ENA/BNB, ENA/FDUSD ve ENA/TRY yer alacak.

Binance, Ethena’nın Launchpool’unun ana yönlerini, token arzı, ödüller ve stake etme koşulları dahil olmak üzere açıkladı. Maksimum 15.000.000.000 ENA token arzı olacak ve böylece katılımcılar, toplam token arzının %2’sini oluşturan 300.000.000 ENA ile önemli ödüller kazanabilecekler.

İlk dolaşımdaki ENA arzı, maksimum token arzının %9,5’i olan 1.425.000.000 olacak. Ethereum blok zinciri üzerinde faaliyet gösteren Ethena, Müşterini Tanı (KYC) doğrulaması gerektiren, düzenleyici standartlara uygunluğu sağlayan ve kullanıcı güvenliğini artıran stake koşullarını benimsemektedir.

Binance’in ENA’yı listeleyen ilk platform olacağını ve potansiyel yanlış bilgilendirme veya aldatıcı reklamları önleyeceğini unutmamak önemlidir.

DeFi’yi Dönüştürmek için ENA’ya Yatırım

Binance Labs, merkeziyetsiz finansı (DeFi) ilerletme taahhüdü doğrultusunda kripto dünyasına özgü getiri sağlayan bir sabit coin olan Ethena’yı destekledi. Ethena, DeFi’nin öncülerinden biri olarak kabul edilir ve Şubat 2024’teki halka arzından bu yana Binance Labs ve diğer önemli paydaşlardan yatırım desteği almıştır.

Ethena’nın MirrorX ile stratejik ortaklığı, onu piyasayla daha yakından ilişkilendirir ve erişilebilir hale getirir. MirrorX’in ürün paketi, Ethena ve diğer kurumsal müşteriler tarafından Binance Exchange aracılığıyla kullanılabilir ve türev pozisyonlarının sorunsuz bir şekilde kapatılmasına ve Binance’in çeşitli ürün ve piyasalarına erişime olanak tanır.

Launchpool uygunluğunun net bir şekilde anlaşılması önerilir. Binance’e göre, Avustralya, Kanada, Küba, Kırım Bölgesi, İran, Japonya, Yeni Zelanda, Hollanda, Kuzey Kore, Suriye, ABD ve Ukrayna’nın hükümet kontrolünde olmayan bölgelerinden gelen kullanıcıların ENA’da farm yapmasına izin verilmemektedir. Ancak, Binance, yasaklı bölgeler listesinin düzenlemeler değiştikçe güncellenebileceğini belirtmektedir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?