Şubat 16, 2022

Sıcak Gelişme: Beklenen FED Tutanakları Yayınlandı! Kripto Topluluğu Gelişmeyi Nasıl Yorumladı?

Merakla beklenen Fed’in Ocak ayı toplantı tutanakları yayınlandı. Komitenin düzenli olarak planlanan her toplantısının tutanakları, politika kararının alındığı günden üç hafta sonra olağan olarak sunulur ve daha sonra Kurulun Yıllık Raporunda yayınlanır. Bu tutanaklarda yer alan ekonomik ve mali koşullara ilişkin açıklamalar, yalnızca toplantı sırasında Komite’nin elinde bulunan bilgilere dayanmaktadır.

Söz konusu tutanaklara göre çoğu Federal Rezerv yetkilisi, geçen ay, politika yapıcılar yükselen fiyatlar ile mücadele etmeye çalışırken, artan enflasyon ve inanılmaz derecede sıkı bir işgücü piyasasının bu yıl beklenenden daha hızlı bir faiz artırımını garanti edebileceği konusunda hemfikirdi. Katılımcılar, ABD merkez bankasının hedef faiz oranının, Fed’in 2015’te faiz oranlarını en son yükselttiği zamana göre muhtemelen “daha hızlı” artması gerektiği konusunda anlaştılar:

“Katılımcıların çoğu, ekonominin genel olarak Komite’nin beklentisine uygun olarak gelişmesi durumunda, federal fon oranı hedef aralığında 2015 sonrası döneme göre daha hızlı bir artış hızının garanti altına alınacağını öne sürdü.”

25-26 Ocak tarihli Federal Açık Piyasa Komitesi toplantısının tutanaklarında, “Çoğu katılımcı, enflasyon bekledikleri gibi düşmezse, Komite’nin politika düzenlemelerini şu anda tahmin ettiklerinden daha hızlı bir şekilde kaldırmasının uygun olacağını kaydetti” ifadeleri kullanıldı. Ancak buna rağmen, katılımcılar, uygun politika yolunun ekonomik ve finansal gelişmelere ve bunların görünüm üzerindeki etkilerine ve görünüm etrafındaki risklere bağlı olacağını vurguladılar.

Bunların yanında Bilanço daraltmasının uygun olduğu belirtildi, fakat toplantıda bilanço daraltılmasına ilişkin belirli bir tarih verilmediğini belirtmekte fayda var.

Özetle Fed’in Ocak ayı toplantısına ilişkin FOMC toplantı tutanakları, ABD’de enflasyon yükselmeye devam ederken politika yapıcıların harekete geçmeye hazır olduğunu ortaya koyuyor.

Kripto para topluluğu genel anlamda tutanakların çok önemli bilgiler içermediği görüşünde.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.