Eylül 5, 2023

Shytoshi Kusama’dan Shiba Inu’nun Kaderini Değiştirebilecek Müjde: Onay Geldi!


Shiba Inu ve Ethereum tabanlı Katman-2 uzantısı Shibarium’un arkasındaki öncü Shytoshi Kusama, yakında çıkacak bir “Yakım Portalı” onayıyla topluluğu heyecanlandırdı. Bir Telegram etkileşimi aracılığıyla açıklanan ve daha sonra Shibarium’un Pazarlama Stratejisti Lucie tarafından detaylandırılan bu yeni gelişme, ekosistemin ikili odağının altını çiziyor. Hem token yakma hem de Shibarium protokolünün yaygın olarak benimsenmesi.

Token Yakma Nedir?

Yeni başlayanlar için token yakma, belirli sayıda token’ın geri alınamaz bir şekilde dolaşımdan kaldırılmasıdır. SHIB örneğinde bu, deflasyonist bir mekanizma olarak işlev görür. Genel arzı azaltarak kalan her bir SHIB token’ının doğal değerini potansiyel olarak artırmaya çalışır. Shibarium’un SHIB token’ının faydasını yalnızca spekülatif ticaretin ötesine taşımayı amaçladığı göz önüne alındığında, token yakma uzun vadeli stratejisinin kritik bir yönü olarak hizmet etmektedir.

Kusama’nın yorumları, blok zinciri ağ dinamiklerine ilişkin incelikli bir anlayışı ortaya koyuyor. Token yakma ve benimseme, ağın sağlamlığını desteklemeye hizmet eder ancak farklı eksenlerde çalışır. Token yakma, değerin korunmasını ve takdir edilmesini amaçlarken, benimseme, gelişen herhangi bir blok zinciri ekosistemi için temel olan fayda ve ağ etkinliğini hedeflemektedir.

Shibarium, Ağustos ayındaki ilk lansmandan sonra çeviklikle toparlanıyor. Ekip, protokolün etkinliğini ve güvenliğini artırmak için, ek doğrulayıcıların işe alınmasından yerel tokenı Bone Shibaswap (BONE) için olası sözleşme adresi iptallerine kadar çok yönlü bir strateji belirliyor.

Topluluk katılımı bu iddialı hedeflerin gerçekleştirilmesinde hayati önem taşımaktadır. Lucie bunu bir tweetinde vurgulayarak, topluluk protokolü aktif olarak kullanmazsa Shibarium aracılığıyla token yakmanın gerçekleşmeyeceğini belirtti. Esasen, bir protokol yalnızca kullanıcı tabanı kadar sağlamdır ve Shiba Inu topluluğu Shibarium’un amaçlanan başarısının arkasındaki itici güç olmaya çağrılmaktadır.

Bu gelişmeler göz önüne alındığında, net olan bir şey var Shibarium sadece tokenleri yakmakla ilgili değil, hatta öncelikle öyle. Token değeri ve faydasının birlikte yükseldiği dinamik, topluluk odaklı bir ekosistem yaratmakla ilgilidir.

Kaynak : ETHNews

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.