Shibarium, Merkeziyetsizleştirmeyi Gerçek Hayata Taşıyacak


Son güncellenme : 20.04.2022 - 17:15

Shiba Inu (SHIB) tarafından duyurulan projelerden birisi Shibarium Katman-2 projesi SHIB topluluğundan en çok ilgiyi gören projelerin başında geliyor.

Shiba Inu ekosistemi geleceğe ilişkin yol haritasını genişletmeye devam ettikçe, SHIB: Metaverse ve Shiba Inu oyunu gibi projelerin zaten geniş bir ağa eklenmesi bekleniyor. Bununla birlikte, Shibarium ise birtakım başka projelerde kullanılacak.

SHIB geliştiricisi Shytoshi Kusama, Shibarium’un tüm eylemlerinin arkasındaki “itici güç” olduğunu söyledi. Kusama’ya göre,

“… tüm gerçek hayat kullanımları ve dijital sektörlere merkeziyetleştirmeyi getirmek için en iyi fırsat.”

Shibarium, Kusama’nın tweet’ine göre gerçek hayattaki merkeziyetsizleşmeye de yardımcı olacak. Ancak, gerçek hayattaki araçların ne olacağı hakkında pek bir şey ortaya çıkmadı. Kusama, kötü şöhretli Ponzi şeması Bitconnect’i tüm zamanların en yüksek fiyatlarına satın alanların bu kişiler olduğunu söyleyerek aksini düşünen insanlarla alay etmeye devam ediyor.

Shiba Inu’nun Projesi Shibarium Nedir?

SHIB’nin kurucularından Ryoshi, Shibarium’u Shiba Inu için bir blokzincir/katman-2 seçeneği olarak tanımlıyor. Shiba Inu (SHIB) tokenları, piyasaya sürüldükten sonra Shibarium ekosistemine taşınacak. Ryoshi, ilk başta “blokzincir” terimini kullansa da, mevcut bir (Ethereum) blok zincirinin üzerine inşa edilmiş bir katman-2 (L’) olması daha olasıdır. Shiba Inu yaratıcısı bu konu hakkında şu sözleri kaydetti:

“Bir L2 ile kendi blok zinciri arasındaki çizgi incedir, yani Matic L2 ile BSC arasındaki fark gerçekten nedir?”

Shiba Inu ekosistemindekiler için işlem fiyatlarını düşürmek kilit hedeflerden biri olacak. Ryoshi’ye göre, bu ekosistemin işlem ücretleri, mevcut olursa bile küçük olacak.

Kusama daha önce Discord üzerinden bu konu hakkında şu yorumu paylaşmıştı:

“Shibarium, her hizmet, oyun veya üzerine inşa edilen her şey için düşük ücretler sunacak.”

Önceki SHIB projeleri gibi, SHIB yakmak için bir çeşit SHIB yakma mekaniği kullanacak olan ekosistem, aynı zamanda farklı ekosistemler arasında bir bağlantı görevi görebilir. Henüz bir çıkış tarihi olmamasına rağmen, Kusama lansmanın “çok yakında” gerçekleşeceğine söz verdi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?