Shiba Inu’da Rüya Gerçek Oldu: Küçük Yatırımla 628x’lik Kâr Elde Eden Yatırımcı


Son Shiba Inu yükselişinin ortasında, bir SHIB yatırımcısının 2021’in başlarında gerçekleştirdiği 2.521 dolarlık ilk yatırım, kripto para dünyasında eşsiz bir başarı hikayesi haline geldi. Bu yatırımcı, yaptığı hamleyle 1.580.000 doların üzerinde kar elde etti.

Bu olağanüstü başarı, Lookonchain adlı platform tarafından gün yüzüne çıkarıldı. Lookonchain, bu etkileyici yatırım hamlesini analiz ederek, kripto topluluğunda büyük bir heyecan uyandırdı.

Platform on-chain verilere dayanarak, yatırımcının Shiba Inu pazarına 2021 yılında toplam 2.521 dolar ile giriş yaptığını ortaya koydu. Veriler, söz konusu yatırımcının ilk olarak 24 Mart 2021’de 1,33 Ethereum’u (ETH) SHIB’e dönüştürdüğünü doğruluyor. Ancak bu hikaye, sadece bir takas işlemiyle sınırlı değil. Kısa bir süre sonra, 16 Nisan 2021’de yatırımcı, SHIB alımı için 0,16 ETH daha harcıyor. Bu alımlar, Shiba Inu’nin göz alıcı yükselişini henüz yakalamadığı ve 0,000000050588 dolardan işlem gördüğü bir dönemde gerçekleşiyor.

Yatırımcı o dönem bu fiyatla 2.521 dolar değerinde ETH ile toplam 49.833 milyar Shiba Inu sahibi oldu. Daha sonra 5 milyar SHIB’i başka bir adrese taşıdı ve ardından merkezi olmayan borsanın (DEX) faaliyete geçtiği 6 Temmuz 2021’de ShibaSwap’e 44.833 milyar SHIB stake etti. Geriye kalan SHIB’in bir kısmını taşımaya devam etti. Yatırımcı ayrıca Ekim 2021’de 7,4 milyon SHIB ile Shiba Inu NFT koleksiyonu Shiboshis satın aldı. Daha sonra Aralık 2021’de 4,3 milyar SHIB’i stake pozisyondan çekti 40,54 milyar hisse bıraktı. Son olarak 40,54 milyar SHIB’ini de çekti.

Lookonchain’e göre, bu varlıklar 2,6 yıl boyunca stake edildikten ve dün geri çekildikten sonra 1,58 milyon dolarlık devasa bir değere ulaştı.

Yatırımcı, bu süreçte Shiba Inu’nin değer kazanmasından büyük bir kazanç elde etti. Sadece 2.521 dolarlık ilk yatırımıyla, milyonlarca dolarlık bir servetin sahibi oldu. Bu olağanüstü getiri, kripto para piyasasının ne kadar hızlı değişebileceğini ve doğru zamanda doğru hamlelerin ne kadar büyük fırsatlar sunabileceğini gösteriyor.

Dahası bu başarılı yatırımcı, Shiba Inu Ekim 2021’de ATH’si 0,00008845 dolar seviyesinde işlem gördüğünde 40,54 milyar SHIB’i çekip satmış olsaydı, 3,58 milyon dolar kar elde edecekti.

Yatırımcı en nihayetinde 40,54 milyar SHIB’i Coinbase’e taşıdı ve bu da satış spekülasyonlarını tetikledi. Fakat, dün 40,54 milyar SHIB’i Coinbase’e aktardıktan sonra yatırımcı, beş saat sonra tokenleri tekrar cüzdanına taşıdı.

Varlıkları bakiye olarak tuttu ancak Shiba Inu fiyatını etkileyen piyasa çapındaki düzeltme nedeniyle o zamandan bu yana değerleri düştü. SHIB son 24 saatte %14,4 düşüş yaşadı ve şu anda 0,00003514 dolardan el değiştiriyor. Varlık geçen haftaya kıyasla hâlâ %221 daha değerli.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the crypto basic

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?