Haziran 7, 2024

Shiba Inu’da Bu Mertikler %2.139 Arttı: Ancak Bu Metrikler Hala Negatif Kalmaya Devam Ediyor!


Popüler meme coin Shiba Inu (SHIB), büyük sahip net akışlarında %2.139’luk bir artış yaşadı. Ancak, bu artışa rağmen, SHIB için büyük sahip net akışı negatif kalmaya devam ediyor ve bunun çeşitli sonuçları var. Büyük sahip net akışlarındaki artış, SHIB’in 0,0000263 dolar direnç seviyesinde reddedilmesi ve fiyatın üst üste ikinci gün düşmesiyle aynı zamana denk geliyor.

IntoTheBlock’un Büyük Sahipler Net Akış Göstergesi, bu adresler için giriş eksi çıkış sayısını tahmin ederek balinaların ve yatırımcıların pozisyonlarındaki değişiklik hakkında fikir verir.

Net akıştaki ani artışlar, büyük sahiplerin ya da balinaların birikim yaptığını, düşüşler ise pozisyonların azaldığını ya da satış yapıldığını gösterir. Shiba Inu’da da büyük sahip girişlerinde %395’lik bir artış olmuş; ancak, girişler çıkışlardan daha ağır basmış ve negatif büyük sahip net akışlarına yol açmıştır.

Bu durum, SHIB’in fiyat hareketlerinin büyük sahipler tarafından dikkatle izlendiğini ve bu sahiplerin pozisyonlarını ayarlarken piyasa üzerinde önemli etkiler yaratabileceğini gösteriyor. Negatif net akış, büyük sahiplerin pozisyonlarını azaltmaya başladığını ve potansiyel olarak daha fazla satış baskısının olabileceğini işaret edebilir.

Kısa bir rallinin ardından SHIB yukarı yönlü ivmesini koruyamadı ve SHIB’in fiyatı için önemli bir bariyer olarak ortaya çıkan 0,0000263 dolar seviyesinde reddedildi. Direnç seviyesinin aşılamaması, büyük sahiplerin satış baskısının artmasına neden oldu.

Direnç seviyesi ticarette psikolojik bir bariyer görevi görerek, alım ivmesi azaldıkça satış emirlerinin tahakkuk etmesine olanak tanır. SHIB‘in bu eşiği geçememesi, bu fiyat noktasında güçlü bir satış baskısına işaret ederek boğalar için geçici bir gerilemeye yol açıyor.

shiba inu fiyat analizi

SHIB son 24 saatte %1,13 düşüşle bu haber yazıldığı sırada 0,00002526 dolara geriledi. SHIB’in yukarı yönlü ivmesini yeniden kazanabilmesi için mevcut satış baskısının üstesinden gelmesi ve kritik direnç seviyesinin üzerinde destek oluşturması gerekecek.

Daha geniş kripto piyasası eğilimleri de SHIB’in performansını etkileyebilir. Boğa piyasası duyarlılığı SHIB’in toparlanmasını destekleyebilir. Fiyat 0,0000263 doları geçerse, Shiba Inu bir sonraki önemli engelle 0,000030 dolar civarında karşılaşacak. Bu arada, trader’lar çok kısa vadede SHIB fiyatları için bir ara destek görevi görüp görmeyeceğini görmek için günlük SMA 50’yi 0,00002465 dolar civarında tutuyorlar.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?