Ekim 4, 2023

Shiba Inu Yönetici Profili Hacklendi: Yatırımcılar Dikkat Etmeli!


Shiba Inu son günlerde, özellikle de meme coin’lerin artan popülaritesiyle birlikte kayda değer bir destek kazandı. Ağın baş pazarlama stratejisti Lucie ise yakın zamanda yönetici profillerinin birindeki ihlale dikkat çekerek, yatırımcıları uyardı. Bu da SHIB fiyatının düşüşüne neden oldu.

Lucie, X platformunda bir ekran görüntüsü paylaşarak kullanıcılardan “güvende kalmalarını” istedi. Ekran görüntüsü, topluluğun yöneticilerinden DaVinci’nin kullanıcıları Telegram platformunda “Ragnar” ile etkileşime girmemeleri konusunda uyardığı bir mesaj taşıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Ragnar, Shiba Inu topluluğunun yöneticilerinden biri. Ancak DaVinci uyarı mesajında, bilgisayar korsanlarının şu anda Ragnar’ın ele geçirilmiş hesabına erişimi olduğunu belirtti.

Dolandırıcılar ise bu durumu fırsat bilerek aldatma amaçlı içerikler paylaşmaya başladı. Ayrıca kullanıcıları, kendilerini potansiyel dolandırıcılıktan korumak için hesapla iletişim kurmaktan veya işlem yapmaktan kaçınmaya çağırdı.

Shiba Inu fiyatı 0,000007214 dolardan işlem görerek geçtiğimiz gün %1,38’lik bir düşüş kaydetti. Bu arada, kriptonun hacmi de %17,09 düşüşle 92,36 milyon dolar geriledi ve piyasa değeri %1,37 düşüşle 4,25 milyar dolar oldu.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?