Nisan 15, 2024

Shiba Inu Yıllık Zirvesini Geri Kazanacak mı? Analist Analizini Paylaştı


Önde gelen meme coin’lerden biri olan Shiba Inu 0,00004567 dolarda yer alan yıllık zirvesinden bu yana %48 değer kaybetti. Ancak önde gelen bir analist 0,000045 dolara doğru yeni bir fiyat hareketi için bir formasyon tespit etti.

SHIB, ayın başında yaşadığı çöküşün ardından takip eden günlerde konsolide oldu ve piyasadaki toparlanmadan faydalanarak 9 Nisan’da 0,00002954 dolar seviyesini geri aldı. Ancak, geçen haftanın sonunda Shiba Inu’nun yeni düşük seviyelere gerilemesine neden olan bir düşüş eğilimi ortaya çıktı.

Meme coin 11-13 Nisan tarihleri arasında art arda üç gün günlük kayıp kaydederek %26,71’lik bir çöküş yaşadı. Sonuç olarak fiyat 0,00002 dolarlık destek seviyesinin altına düşmesiyle sonuçlandı. Özellikle, Shiba Inu hızlı bir toparlanmaya tanık olmadan önce altı haftanın en düşük seviyesi olan 0,00001830 dolara geriledi.

Toparlanmaya rağmen, SHIB hala 4 Mart’tan bu yana en düşük seviyesinde işlem görüyor. Analist Trade Byte, meme coin’in yakın zamanda ulaştığı yıllık zirvesine kıyasla düşük konumuna dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

Analist, 5 Mart’taki 0,000045 dolarlık zirveden %52 düşüşe dikkat çekerek yorumuna başladı. O tarihte SHIB 0,00002175 dolardan işlem görüyordu. Shiba Inu, analistin açıklamasından bu yana kaybettiği değerin bir kısmını geri kazanarak son 24 saatte %4,82 artışla 0,00002348 dolardan işlem görüyor.

Shiba Inu Düşen Bir Kama Formasyonu Oluşturuyor

Fiyatta kaydedilen yükseliş son dönemde yaşanan kayıpların da yeniden kazanılmasına yarıdımcı oldu ancak yıllık zirveye ulaşmaktan çok uzakta. Byte, ara ara görülen kısa vadeli düşüşlerin uzun vadede yükselişle sonuçlanacağını öne sürdü.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere son fiyat hareketleri ise “düşen kama formasyonu” oluşturdu ve yeni analizlere vesile oldu. Bu formasyon genellikle fiyatta yakın bir yükseliş dönüşüne işaret eder ve mevcut düşüş trendinin sona yaklaşıyor olabileceğini düşündürür.

Trader Byte da formasyonun etkisiyle rüst trend çizgisinin üzerine çıktığında 0,0000456 dolarlık zirveye dönmesini bekliyor.

shiba inu fiyatı yeni bir harekete hazır

Kaynak : The Crypto Basic

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?