Mart 23, 2024

Shiba Inu Yatırımcı Profili: İşte Güncel Fiyatla Milyoner Olan SHIB Adresleri!

Kripto para piyasasında son dönemde yaşanan fiyat düşüşleri yatırımcılar arasında geniş çapta ilgi uyandırdı. Kripto para birimlerindeki bu hareketlilik, devam eden boğa koşusunun bir duraklamaya işaret ettiği düşüncesini akıllara getirdi. Shiba Inu’nin (SHIB) 0,000023 ile 0,000028 dolar arasında dalgalı bir seyir izlemesi, piyasanın konsolidasyon evresine girdiğini gösteriyor.

Meme coin, genel piyasa dinamikleriyle uyumlu bir şekilde seyrediyor. Özellikle, Shiba Inu’nun son zamanlardaki en yüksek seviyesi olan 0,000045 dolar seviyesinden büyük düşüş, konsolidasyon sürecini tetikledi. Bu düşüş, birçok yatırımcı için fiyatların aşırı değerlendiği veya hızlı yükseldiği endişelerini artırdı ve ardından bir düzeltme hareketi başladı.

Öte yandan az 1 milyon dolar değerinde varlığa sahip olan Shiba Inu adreslerinin sayısı fiyatın 0,00002740 dolara düşmesine rağmen 1.319’a yükseldi. İşte detaylar…

Shiba Inu Yatırımcılarının İlginç Verileri

IntoTheBlock’un (ITB) verilerine göre, 1 milyon ile 10 milyon dolar arasında SHIB tutan adreslerin sayısında belirgin bir azalma gözlemlenmektedir. Haziran 2023’ten bu yana, bu adreslerin sayısı 1.115’ten 1.110’a düştü. Bu düşüş, SHIB’in değerindeki artışa rağmen gerçekleşmiştir, söz konusu süre zarfında %246 artmış olan SHIB’in değerine rağmen adres sayısı azalmıştır.

Shiba Inu Yatırımcılarının İlginç Verileri

Ayrıca Haziran 2023’te, bir cüzdanın 1 milyon dolarlık bir değere ulaşması için gereken SHIB miktarı oldukça yüksekti, yaklaşık 126 milyardı. Ancak, son verilere göre, bu miktar önemli ölçüde düştü ve artık sadece 36,49 milyar SHIB tutan bir adresin 1 milyon dolarlık bir değere sahip olabileceğini görüyoruz. Fiyat artışına rağmen bu adreslerdeki düşüş büyük olasılıkla yatırımcıların kâr amaçlı işlemler nedeniyle bakiyelerini azaltmasından kaynaklanıyor.

Ancak, ilginç bir şekilde, 10 milyon dolardan fazla SHIB tutan adreslerin sayısında bir artış olduğu görülüyor. Haziran 2023’ten bu yana, bu tür adreslerin sayısı artmış ve geçtiğimiz Haziran ayında 57 iken, son verilere göre 209’a yükselmiş durumda. Bu, bir yıldan kısa bir sürede %266’lık bir artışı temsil ediyor. Bu adresler toplamda 24,61 milyar dolarlık SHIB tutuyorlar ki bu oldukça büyük bir miktarı temsil ediyor.

Ancak ITB verilerinin, yakılan tokenları içeren ölü adresleri de hesaba katarak daha bütünsel bir resim sunduğunu belirtmekte fayda var

Uzun Vadeli Yatırımcılar Direnç Gösteriyor

Diğer veriler uzun vadeli SHIB yatırımcılarının mevcut piyasa belirsizliğine rağmen varlıklarını koruduklarına dair kanıtlar ortaya koyuyor. ITB verilerine göre, Shiba Inu’yi bir yıldan daha uzun süredir elinde tutan adreslerin sayısı artıyor. Bu, SHIB’in potansiyelini ve uzun vadeli yatırımcıların güvenini yansıtabilir.

Shiba Inu uzun vadeli yatırımcılar direnç gösteriyor

Ancak, kısa vadeli yatırımcıların sayısında azalma var gibi görünüyor. ITB’nin raporuna göre, Shiba Inu’yu bir ay ile 12 ay arasında tutan yatırımcıların sayısında bir düşüş yaşanmış. Bu, kısa vadeli spekülasyonlardan uzaklaşan ve SHIB’i uzun vadeli bir yatırım olarak gören yatırımcıların sayısının arttığını düşündürebilir.

Şu anda SHIB’in fiyatı, son 24 saat içinde %2’lik bir düşüşle 0,00002740 dolardan işlem görüyor.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : the crypto basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?