Nisan 1, 2024

Shiba Inu Yakımlarında %2330’lük Artış Detayı: Topluluk Aradığını Nihayet Buldu mu?


Shiba Inu ekosisteminin yapı taşı olan topluluk ve geliştiriciler arzı kısıtlamak için tüm gücüyle çalışmaya devam ediyor. Shibburn’ün verilerine göre yalnızca Mart ayında 10 milyardan fazla SHIB dolaşımdan kaldırılarak dikkat çekti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere yakım cüzdanlarına aktarılan toplam 15.644.329.668 SHIB oldukça önemli bir miktarda düşüşü temsil ediyor.

Yapılan yakımlar ortalama 500.000 dolarlık değere sahip. Sonuç olarak aylık toplam yakım oranı %2,330 oranında arttı ancak hala beklenin altında kalıyor. Yukarıda bahsedilen milyarlarca SHIB’nin neredeyse tamamı SHIB geliştirici ekibi tarafından dolaşımdaki arzın dışına aktarıldı.

9 Mart’ta 13.610.153.841 SHIB’in yanı sıra önemli miktarda BONE ve LEASH token da yakıldı. Daha önce, Kasım sonu ile Şubat ayı arasında, Shiba Inu geliştirici ekibi neredeyse 40 milyar token yakarak dikkat çekti. Bu yakımlar Shibarium ücretlerinden elde edilen fonlar kullanılarak gerçekleştirildi. BONE kullanıcıları tarafından ödenen işlem ücretlerinin bir kısmı SHIB’e dönüştürülmüş ve sonsuza kadar orada kilitlenmek üzere harcanamaz cüzdanlara aktarılmıştı.

SHIB topluluğu son 24 saat içinde yalnızca 4.498.428 SHIB’i elden çıkarmayı başardı ve yakım oranı %61,78 oranında düşüş kaydetti.

Shibarium işlemleri birkaç gün önce 172.290’a yükselirken ve 25 Mart’ta 412.270’e ulaşarak dikkat çekse de 31 Mart’ta yalnızca 3.690’a geriledi. Toplam 2,34 milyon günlük transfer, Mart ayının hemen başında, son zamanlarda görülen en büyük rekordu.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?