Ocak 25, 2023

Shiba Inu Yakım Oranı %1000 Fırladı: İşte Nedeni!


Shiba Inu (SHIB) yakma oranı Ocak ayında belirli bir ritim tutturamamış olsa da son 48 saatte hareketlendi. Shibburn verilerine göre yakım oranı son 24 saatte içinde %1004 oranında artarak 111,223,906 SHIB olarak kaydedildi. Yakım oranındaki bu artış ise topluluktaki hareketliliğin yeniden arttığının bir göstergesi.

Shiba Inu ağındaki yakım oranının ağdaki faaliyelerle doğrudan bir bağlantısı olduğunu söylemek mümkün. Bu nedenle yüksek yakım oranı yüksek faaliyetle eşdeğer. SHIB’lerin yakılması ise onu dolaşımdaki arzdan kaldırarak token’ın değerinin artmasına yardımcı oluyor.

Shiba Inu yakım

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere 100 milyonluk yakım zaman zaman topluluk tarafından yetersiz görülse de bu oranlarda yakımların düzenli yapılması ekosistem için oldukça verimli. Yakımlar kısa vadede baskıyı ortadan kaldırmaya  yardımcı olsa da uzun vadede token’ın değerinin artmasına yardımcı olacaktır.

Shiba Inu fiyatının performansı ise bu orandan bağımsız olarak düşük kaldı. SHIB, üç aylık trend çizgisi direnici kırmakta zorlandı. Trendin tersine dönmesi ise ağdaki hareketliliği arttırdı ve yakım oranını fırlattı. Bu durum genel çerçevede zarar etmek istemeyen yatırımcıların pozisyonlarını kapatması sonucu ortaya çıktı.

Ancak Shiba Inu kaldıraçlı işlemlerle fazla mücadele etmek zorunda kalmadı ve fiyatta çok sert düşüş kaydetmedi.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?