Mart 8, 2024

Shiba Inu Yakım Etkinliği Geliyor: En Az 4.41 Milyarlık!

Kripto para dünyasının göz alıcı yükselen yıldızlarından biri olan Shiba Inu, son zamanlarda dikkat çekici bir topluluk hareketliliğiyle gündeme oturdu. İkinci en büyük meme coin olarak tanımlanan Shiba Inu, yakın zamanda gerçekleştirilen token yakma girişimleri ve topluluk faaliyetleriyle büyük bir ivme kazandı.

Shiba Inu topluluğu, projenin uzun vadeli sağlığını ve değerini artırmak amacıyla token yakma sürecine odaklanarak, dolaşımdaki SHIB arzını azaltmanın önemini vurguluyor. Bu yaklaşım, kripto para dünyasında birçok projenin benimsediği bir strateji olup, genellikle token değerinde artışa yol açarak yatırımcıları teşvik etmeyi hedefliyor.

Son zamanlarda yapılan duyurular, Shiba Inu ekibinin bu hedef doğrultusunda önemli adımlar atmaya kararlı olduğunu gösteriyor. Pazarlama uzmanı Lucie’nin liderliğindeki ekip, topluluğa SHIB token’larının yakılmasıyla ilgili büyük bir girişimi duyurdu. Bu girişim kapsamında, 40 Ethereum (ETH) tolandı.

Lucie’nin yaklaşan yakım planları hakkında detay vermemesine rağmen, bu hamlenin Shibarium destekli yakımların bir parçası olması bekleniyor.

Aralık 2023’ten bu yana, Shibarium ekibi ağın gas ücretlerinin bir kısmını kullanarak önemli miktarda SHIB’i yok etti. Şimdiye kadar gerçekleştirilen beş farklı yakma işlemiyle toplamda 43 milyar SHIB ortadan kaldırıldı. Sonuncusu, 9 Ocak’ta gerçekleşen ve dolaşımdaki 9,35 milyar SHIB’in yok edilmesiyle sonuçlandı.

Shiba Inu’nun resmi X/Twitter hesabı, Shibarium ekibinin neredeyse 200 ETH kullanarak SHIB token’larını yok ettiğini de doğruladı. Ancak, beşinci yakma işleminden bu yana, Shibarium destekli herhangi bir yakım gerçekleşmemiş olmasına rağmen, ağın toplam işlem sayısında artış yaşandığı bilinmektedir.

Topluluk, Shiba Inu ekosistem ekibinin, hala sıkı testlerden geçen Shibarium yakım portalını geliştirmeyi beklediğini öngörmektedir. Protokolün, Shibarium belirli koşulları yerine getirdiğinde – örneğin, protokolün 25.000 dolar değerinde BONE biriktirdiğinde – SHIB token’larını otomatik olarak yok etmesi beklenmektedir.

İşte Yakılabilecek SHIB Sayısı

Lucie, SHIB’i yakmak için 40 ETH toplandığını açıklarken, ekibin yakım işlemini hemen başlatması durumunda yakılacak SHIB sayısı merak konusu oldu. Bir ETH’nin 3.947 dolar seviyesinde işlem görmesi 40 ETH’nin değerini 155.880 dolara çıkarır.

Ancak Shiba Inu şu anda haberin yayınlandığı an itibarıyla 0,00003529 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bu tahminlere göre ekip şu anda 40 ETH’nin tamamıyla birlikte SHIB’i yakmaya karar verirse toplam 4.417.115.330 (4,41 milyar) token’ı dolaşımdaki arzından kaldırılacak.

Bu değer, dolaşımdaki 589,29 trilyon tokenlik devasa arzla karşılaştırıldığında küçük olsa da, bunun gibi yakım etkinlikleri Shiba Inu’nin devam eden yükseliş trendini desteklemeye yardımcı olabilir ve artan talebin ortasında hafif bir deflasyona neden olabilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?