Şubat 4, 2023

Shiba Inu ve Meme Coin’ler Yükselişte: İşte Nedeni!

Önde gelen meme coin Shiba Inu (SHIB), son 24 saatte %18’in üzerinde yükseldi. İşlem hacmi %93,45 oranında artan piyasa değeri 1.012.222.402 dolara yükseldi. SHIB ise token başına 0,00001414 dolardan işlem görüyor. Token, nihayet 0,000011-0,000012 dolar fiyat aralığını kırdı.

Bu kırılma, artan satış baskısının ortasında Shiba Inu fiyatının sıçramasına yardımcı oldu. Bu kilit bariyerdeki bir kırılma 0,000151 doları hedefleyebilir. Kırılma devam ederse, SHIB fiyatının geri çekilmesi durumunda güçlü destek 0,0000108 dolarda yer alıyor.

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu Neden Yükseliyor?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Shiba Inu, kullanıcılarının “Bermuda Privacy dApp” aracılığıyla anonim işlemler yapmasına olanak tanıyan yeni bir özellik ekledi. Bu, meme coin transferlerinin piyasadaki ZCash ve Monero gibi diğer gizlilik coinlerine benzer şekilde gerçekleştirilebileceği anlamına geliyor. Sonuç olarak, SHIB alıcısı, transfer sırasında gönderenin kişisel cüzdan adresini ifşa etmeden yalnızca dApp adresini görmekte.

Shibarium Lansmanı mı Geliyor?

Topluluk, “Shibarium” katman-2 lansmanını bir süredir bekliyor. Bu da fiyattaki yükselişin bir diğer nedeni gibi görünüyor.

Shiba Inu geliştiricileri, “Shibarium’un Beta’sı ve yakında piyasaya sürülmesi için son rötuşlara yaklaşıyoruz” yorumu yaptı. Ayrıca “Sabır çok önemli ve bazıları Shibarium’u bir fiyat pompalama aracı olarak görüyor, ancak projenin odak noktası bu değil ve hiçbir zaman da olmadı” diye eklediler.

DOGE ve BONE da Yükseliyor

Köpek temalı diğer meme coinler de fiyat artışına tanık oldu. Shiba Inu temalı orijinal coin Dogecoin geçtiğimiz hafta %7,15 artış gösterirken, Ocak ayının başında büyük bir fiyat artışı yaşayan Shibarium’un gaz tokenı BONE ise son 24 saat içinde %11,47 artış gösterdi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?