Eylül 21, 2023

Shiba Inu Topluluğunun 0,1 Dolar Hedefi Mümkün mü? Detaylar Üzücü


Shiba Inu topluluğu fiyatın yeniden yükselmesini ve 0,1 dolar seviyesine ulaşmasını dört gözle bekliyor. Ancak bu sıçramanın kısa vadede gerçekleşmesi pek de kolay olmayacak.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere kaydedilen son boğa piyasasının dikkat çeken varlıklarından birisi de SHIB olmuştu. Bu da, topluluğun yeni bir boğa koşunu ve yeni bir meme coin rallisi beklentisinin önemli nedenlerinden biri. Spekülasyonlarda fiyatın 0,1 dolara kadar yükseleceği iddia edilirken, bunun gerçekleşmesi bir hayli zor.

Geçmiş tartışmalara bakacak olursak Shiba Inu topluluğunun en büyük kozu, Aralık 2020’deki fiyat performansı. Fiyat o dönem %8,914,728 oranında yükselmiş ve adeta “uzaya çıkmıştı”. Benzeri bir yükselişin mümkün olduğuna inanan topluluk, bu uğurda birçok çalışma yapmaya devam ediyor.

Ancak gerçek verilere ve olası senaryolara bakacak olursak 0,1 dolarlık fiyata giden yolun çetrefilli olduğu görülebilir. Meme coin fiyatının bu seviyelere ulaşması arz ve temel piyasa dinamikleri açısından pek de mümkün değil.

Bu yazının yazıldığı sırada SHIB, 4,92 milyar dolarlık piyasa değerini korurken 0,00000728 dolar civarında işlem görüyor. Mevcut rakamlar, token’ın Ekim 2021’de ulaştığı 0,00008845 dolarlık tüm zamanların en yüksek fiyatından ve 43,5 milyar dolarlık piyasa değerlemesinden çok uzak.

Genel olarak fiyatın 0,1 dolara ulaşması beklenen zaman dilimini şimdiden kestirmek zor. Bu da 2024 veya daha yakın bir zamanda o seviyelere yükselebileceği tezlerinin tam tersi bir durum. Çünkü 0,1 dolara yükselmek Shiba Inu piyasa değerinin 58,9 trilyon dolara yükselmesi demek. Mevcut kripto para piyasasının değeri 1 trilyon dolar civarında gezinirken, bu seviyenin bir hayalden bile öte olduğunu söylemek mümkün. Üstelik dünyanın GSYH değeri 100 trilyon dolar civarında ve bu payın 25 trilyon doları ABD’ye ait.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?