Shiba Inu (SHIB) Yakım Oranı %2,000’in Üzerine Çıktı! Fiyatında Sıçrama Etkisi Olacak mı?


Son güncellenme : 07.01.2024 - 14:36

Aktarılına bilgilere göre, Shiba Inu’nun (SHIB) yakım oranı son 24 saat içinde %2,072.59 artarak, dolaşımdaki arzdan 53.5 milyon token’ın ortadan kaybolmasına yol açtı. Bu yakımlardaki artış, Shiba Inu ekibinin Aralık ayının başında paylaşmış olduğu bir blog gönderisinde yazısında ilk kez duyurduğu otomatik SHIB yakmalarını uygulama girişimleri sırasında geldi.

U.today’ın aktardığına göre 9.25 trilyon Shiba Inu token’ının potansiyel yok edilmesi Ocak ayı için büyük bir olasılık olarak gördüklerini belirtiyorlar. Bu hamle, token’ın arzını yönetmek ve piyasa dinamiklerini potansiyel olarak etkileyecek daha fazla token kaybı oluşturmak için stratejik bir çaba olarak ortaya çıktı.

Yakım oranındaki son yaşanan ve otomatik yakımlara yönelik ekibinin stratejik hamlesi, Shiba Inu’nun token’ın kullanım oranının artırma ve enflasyonla ilgili endişeleri ele alma konusundaki kararlılığını vurguluyor. Kripto para piyasası büyümeye devam ederken, Shiba Inu’nun stratejik girişimleri, token’ı değişen dinamiklere uyum sağlamak ve geniş blockchain ekosistemi içindeki rolünü sağlamlaştırmak için konumlandırıyor.

Shiba Inu Piyasa Durumu

Önemli yakma oranına rağmen, SHIB’ın mevcut fiyatı 0.000009553 dolar olup, son 24 saatte sadece %0.22’lik bir artış yaşadı. Ancak, token son yedi günde %9.34’lük dikkate değer bir düşüş sergiledi. Kısa vadeli piyasa eğilimleri dalgalı görünse de, Santiment’ten gelen zincir içi veriler daha karmaşık bir tablo çiziyor.

Santiment’in verileri, geçtiğimiz ay boyunca borsalardaki SHIB arzında sürekli bir azalma olduğunu gösteriyor. Bu eğilim, yatırımcıların SHIB’ı aktif olarak al-sat yapmak yerine yatırım olarak toplama ve tutma eğiliminde olduklarını gösteriyor. Ayrıca, SHIB için, Aralık ayında önceki düşüş eğiliminde bir tersine dönüş yaşayarak, uzun vadeli sahiplerin piyasa düşüşlerinde SHIB coinleri düşük fiyattan topladığı iddia ediliyor.

Shiba Inu yatırımcıları, yeni gelişmeleri heyecanla beklerken, piyasa SHIB’ın arz dinamiklerindeki daha fazla değişikliklere ve bu değişikliklerin fiyat hareketlerine olası etkilerine dikkatle bakıyor. Yatırımcılar ve yakından takip edenler, Shiba Inu’nun kripto para piyasasının gelişen ortamında yönünü bulmaya devam ederken yakından takip ediyorlar.

Kaynak : u.today

Yazar İsmet KAÇMAZ hakkında :

27 yaşındayım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunuyum. Bitcoin'e 2017 yılında küçük bir yatırım ile başladım. Kripto paralar ve blockchain teknolojileri üzerine araştırma yapmaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?