Shıba Inu (SHIB): Yakım Mekanizması Fiyatı Zirveye Taşıyabilir Mi?

0
Shıba Inu (SHIB): Yakım Mekanizması Fiyatı Zirveye Taşıyabilir Mi?

Shiba Inu (SHIB) 2022’de oldukça hareketli bir yıl geçirdi. Nisan ayında proje kendi yakım portalını başlattı. Amaç, dolaşımdaki arzdan olabildiğince çok meme coin çıkarmaktı. SHIB’in destekçileri ve yatırımcıları yakım sürecine aktif olarak katılabiliyor.

Bunun sonucunda meme coin sık sık yakım oranıyla gündeme geliyor. Fakat bunun fiyata etkisi oldukça merak ediliyor.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere SHIB, şüphesiz en popüler kripto projelerinden biri. Düşük bir fiyata sahip olan proje, “ay” a ulaşma potansiyeliyle ümidiyle topluluğu tarafından büyük bir coşkuyla destekleniyor.

Bugün özellikle SHIB, popüler kripto borsası Coinbase’de büyük satın alma siparişlerine tanık oluyor.

Verilere göre Coinbase, Shiba Inu için %91 alım emrine ve sadece %9 satış emrine sahip. Ek olarak, elde tutma süresi 5 aydan 6.5 aya sıçradı ve bu da meme coin’in artan bir güvene sahip olduğunu gösteriyor.

Yakım SHIB Fiyatını Uçurabilir Mi?

Yakım sayesinde azalan arz aslında fiyatın artacağı sonucunu doğurur. Buna karşın SHIB’nin yakım portalı, yanan SHIB token’larıyla tam gaz ilerliyor olsa da, yakılan meme coin miktarı, SHIB’nin 549 trilyonluk devasa arzına kıyasla son derece küçüktür.

Ayrıca, bazı üçüncü taraf uygulamalar dışında, büyük miktarlarda SHIB yakımı için başka bir girişim yoktur. Dolayısıyla halihazırda uygulanan yakım sistemleri bu şekilde devam ederlerse en azından kısa vadede fiyatı yükseltme de çok başarılı olamayacaklardır.

Yakım oranı shiba inu'yu etkiler mi

Ancak, büyük SHIB yakımı sağlayacak tek bir gelişme var: Shibarium lansmanı. Shiba Inu’nun 2. katmanı olan Shibarium’un bu yılın 3. çeyreğinde piyasaya sürülmesi gerekiyordu. Ancak geliştiriciler planlanan zaman dilimini kaçırdı.

Shibarium aracılığıyla ne kadar SHIB’nin yakılabileceğine bağlı olarak bu platform SHIB token’larını dört ölü-kullanılmayan cüzdana göndermek için büyük olasılıkla yerleşik bir yakım mekanizmasına sahip olacaktır.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın