Ekim 20, 2022

Shıba Inu (SHIB): Yakım Mekanizması Fiyatı Zirveye Taşıyabilir Mi?

Shiba Inu (SHIB) 2022’de oldukça hareketli bir yıl geçirdi. Nisan ayında proje kendi yakım portalını başlattı. Amaç, dolaşımdaki arzdan olabildiğince çok meme coin çıkarmaktı. SHIB’in destekçileri ve yatırımcıları yakım sürecine aktif olarak katılabiliyor.

Bunun sonucunda meme coin sık sık yakım oranıyla gündeme geliyor. Fakat bunun fiyata etkisi oldukça merak ediliyor.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere SHIB, şüphesiz en popüler kripto projelerinden biri. Düşük bir fiyata sahip olan proje, “ay” a ulaşma potansiyeliyle ümidiyle topluluğu tarafından büyük bir coşkuyla destekleniyor.

Bugün özellikle SHIB, popüler kripto borsası Coinbase’de büyük satın alma siparişlerine tanık oluyor.

Verilere göre Coinbase, Shiba Inu için %91 alım emrine ve sadece %9 satış emrine sahip. Ek olarak, elde tutma süresi 5 aydan 6.5 aya sıçradı ve bu da meme coin’in artan bir güvene sahip olduğunu gösteriyor.

Yakım SHIB Fiyatını Uçurabilir Mi?

Yakım sayesinde azalan arz aslında fiyatın artacağı sonucunu doğurur. Buna karşın SHIB’nin yakım portalı, yanan SHIB token’larıyla tam gaz ilerliyor olsa da, yakılan meme coin miktarı, SHIB’nin 549 trilyonluk devasa arzına kıyasla son derece küçüktür.

Ayrıca, bazı üçüncü taraf uygulamalar dışında, büyük miktarlarda SHIB yakımı için başka bir girişim yoktur. Dolayısıyla halihazırda uygulanan yakım sistemleri bu şekilde devam ederlerse en azından kısa vadede fiyatı yükseltme de çok başarılı olamayacaklardır.

Yakım oranı shiba inu'yu etkiler mi

Ancak, büyük SHIB yakımı sağlayacak tek bir gelişme var: Shibarium lansmanı. Shiba Inu’nun 2. katmanı olan Shibarium’un bu yılın 3. çeyreğinde piyasaya sürülmesi gerekiyordu. Ancak geliştiriciler planlanan zaman dilimini kaçırdı.

Shibarium aracılığıyla ne kadar SHIB’nin yakılabileceğine bağlı olarak bu platform SHIB token’larını dört ölü-kullanılmayan cüzdana göndermek için büyük olasılıkla yerleşik bir yakım mekanizmasına sahip olacaktır.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : watcher.guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?