Mart 2, 2023

Shiba Inu (SHIB) Fiyatını Yukarıya Taşıyacak İki Olası Senaryo

Popüler meme coin Shiba Inu (SHIB), 2023 yılının başlarında önemli bir yükseliş yaşadı. Bu kazanımlarının bir kısmını koruyor olsa da son zamanlarda önemli fiyat dalgalanmaları yaşadı. Shiba Inu’nun fiyatını etkileyen faktörlerden biri, dolaşımdan kaldırılan SHIB miktarı yani yakım etkinliğidir.

Son zamanlarda, Shiba Inu’nun (SHIB) yakım oranı da bir miktar yükseldi, özellikle 27 Şubat’ta kayda değer bir artış gördük. Bu da varlığın potansiyel iyileşmesi hakkında bazı spekülasyonlara yol açtı.

Shiba Inu yakım oranı

Bu noktada SHIB fiyatını yukarıya taşıyabilecek iki önemli senaryo kaşımıza çıkıyor. İlk senaryo, yerel destek seviyesinde bir düşüş olasılığını gündeme getiriyor. Shiba Inu, bir süredir 0.000011 dolar ve 0.000013 dolar aralığında işlem görüyor. Varlık bu aralığın altına düşerse yaklaşık 0.000010 dolar olan bir sonraki destek seviyesine geriler ve bu da SHIB için bir toparlanma noktası görevi görebilir.

İkinci senaryo ise yakım oranındaki artışla ilişkili. Yakım oranındaki son artış, dolaşımdaki SHIB token’larının sayısında bir azalmaya yol açtı. Sonuç olarak, bu satış baskısında bir azalmaya yol açabilir ve potansiyel olarak varlığın toparlanmasına yol açabilir. Bu noktada Shibarium güncellemesinin de önemli rol oynayacağı söylenebilir. Güncelleme ile birlikte yakım oranında artış yaşanması bekleniyor.

Ancak, yüksek bir yakım oranının her zaman fiyat artışını garanti etmediğini belirtmekte fayda var. Fiyat piyasa duyarlılığı ve varlığa yönelik genel talep gibi çeşitli faktörlere da bağlıdır.

Son dalgalanmalara rağmen, SHIB piyasadaki en popüler meme coin’lerden biri olmaya devam ediyor. Büyük hayran kitlesi ve giderek daha fazla benimsenmesi, kripto varlığına güçlü bir destek sağlamaya devam ediyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?