Shiba Inu Rallisi Hız Kazanabilir: İşte Dikkat Çeken Korelasyon!

Elon Musk’ın Twitter’ı devralması haberlerinin ardından DOGE fiyatında %50’lik ralliyi tetiklemişti. Dogecoin cephesinde görülen ralli yakın zamanda Shiba Inu ’ya sıçrama ihtimali taşıyor.

ABD hisse senedi piyasası 28 Ekim Cuma günü “Wall Street’te” güçlü bir yükseliş kaydetti. Wall Street cephesinden gelen kripto para piyasasında da bir yükselişi tetiklemeye yardımcı oldu. Bitcoin 20.700 dolara yükselirken Ethereum 1600 dolar seviyelerine yaklaştı.

Bunun yanı sıra önde gelen meme coin’ler Dogecoin ve Shiba Inu da oldukça iyimser bir görünüme sahip. DOGE yakın zamanda %15 yükselmeyi başardı ve 0,86 dolardan işlem görüyor. Genel tabloya baktığımızda fiyat geçtiğimiz haftaya kıyasla %46 artış kaydetti.

Son üç ayın verileri incelendiğinde ise DOGE ikinci de 0,85 doların üzerine çıkmayı başardı. Nitekim 0,88 dolar seviyesinde yer alan güçlü direnç önemli zorluklar çıkartıyor. Bu nedenle yatırımcılar bu seviyeler çok dikkatli olmalı. Ancak fiyat bu seviyeyi kırabilirse daha yüksek seviyeler de tetiklenecektir.

Dogecoin ile birlikte, en yakın rakibi ve ikinci en büyük memecoin Shiba Inu (SHIB) da fiyatında toparlanma kaydetti. Haber hazırlanırken SHIB, 0.00001176  dolar fiyat ve 6.4 milyar dolar piyasa değerine sahip. Son 24 saatte %12 artış kaydetti. Geçen hafta, Shiba Inu (SHIB) fiyatı iki sıra yükselerek %18 artarak piyasa değerine göre 13. en büyük kripto para oldu.

Tarihsel eğilimlere göre, SHIB fiyatı yakında haftalık grafiklerde DOGE’nin yaklaşık %50 rallisini yakalayabilir. On-chain veri sağlayıcı Santiment konuya ilişkin bir rapor paylaştı.

Shiba Inu, Dogecoin’i Takip Ediyor

“$DOGE, 7 günde +%44 ve $SHIB, 7 günde +%19 yükseldi. Meme coin’lerde hangi tarafta olursanız olun, fiyat yükselişlerinde birbirlerini takip ettiğini görebilirsiniz. Shiba Inu tarihsel olarak Dogecoin yükselişlerini takip etti.”

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere borsalardaki Bitcoin arzı çok hızlı düşüyor. On-chain verilere göre, borsalardaki Bitcoin arzı dört yılın en düşük seviyesine geriledi. Santiment: “#Bitcoin 20.700 doların üzerine çıktığında, trader’lar BTC’ler borsalardan uzaklaşmaya devam ederken uzun vadeli elde tutmaktan memnun görünüyor. Borsalardaki $BTC oranı %8.3’e düştüğünde, 4 yılın en düşük seviyesi kaydedildi. Ekim büyük bir çıkış ayı oldu” dedi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.