Shiba Inu Rakibi Meme Coin Adeta Uçuşa Geçti, Yükseliş Devam Edecek Görünüyor, İşte Nedeni?


Popüler bir meme coin olan Floki Inu, son zamanlarda sektörde dikkat çekici bir performans sergiliyor. Şu anda CoinGecko’nun verilerine göre yaklaşık 0,0001923 dolar seviyesinde işlem görüyor. Ek olarak son yedi gün içinde değerini %220 artırdı. Geçen ay ise bu artış %500’ü aştı.

floki inu

Büyük çıkışını açıklayan faktörlerden biri, genel kripto piyasasındaki artan yükseliş trendinin olabilir. Özellikle de meme coin sektöründeki ivme. Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi varlıklar, üç haneli kazançlar elde ederek hızlı ve büyük karlar vaat ediyor. Bu gelişmeler de yatırımcıların ilgisini çekiyor.

CryptoPotato’nun yakın zamanda raporladığı gibi, bir SHIB yatırımcısı sadece 2.500 dolarlık bir başlangıç yatırımıyla neredeyse 1,6 milyon dolar (en azından teorik olarak) kazandı. Başka bir örnekte ise, geçen yılın sonlarında sadece 310 dolar harcayan bir kişi, 2,5 milyondan fazla dogwifhat (WIF) tokenı satın aldı. Bu durumda, portföyü şu anda 5,6 milyon dolardan fazla değer taşıyor.

Ancak, meme coin’lerle işlem yapmak, varlık sınıfının ünlü oynaklığı nedeniyle büyük kayıplara da neden olabilir. Bu nedenle her zaman dikkatli olmak gerekmektedir.

Ek Destek ve Yükselen TVL

Uphold’un FLOKI ile ticaret yapma izni verme kararı, tokenin son yükselişine katkıda bulunmuş olabilir. Ekip, tokenin erişilebilirliğini artırabileceğini savunarak bu listelemeyi “büyük bir anlaşma” olarak nitelendirdi. Bu kararın öncesinde, Floki Inu’yu benimsemiş olan diğer kripto para borsaları arasında Binance.US, Kucoin ve daha fazlası bulunuyordu.

Token’ın ekosistemiyle ilgili önemli ölçümler de olumlu bir yönde ilerliyor. Veriler, staking programında kilitlenen toplam değerin (TVL) tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 455 milyon dolara ulaştığını gösteriyor.

Milyarlarca Coin Yakılması

Son olarak, Floki DAO’nun yeniden canlanması, ekosistem için “uzun vadeli güvenlik ve istikrar” sağlamak amacıyla 190 milyardan fazla FLOKI token’ını yakma duyurusuyla bağlantılı olabilir. Şu anda yaklaşık 37 milyon dolar değerinde olan bu miktar, hafta sonuna kadar dolaşımdan kaldırılacak.

Büyük token miktarlarının dolaşımdan kaldırılması, FLOKI için bir fiyat artışını tetikleyebilir. Çünkü bu, token’ın daha az ve daha değerli hale gelmesine yol açacaktır (talebin aynı kalması veya artması durumunda). Benzer bir yakım programını benimseyen bir başka meme coin ise kendi kendini Dogecoin katili ilan eden Shiba Inu’dur.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : CryptoPotato

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?